vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
czwartek, 13 kwietnia 2017 10:20

Włamywali się do ogródków działkowych

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Włamywali się do ogródków działkowych fot. KMP Łomża
Dwaj mężczyźni podejrzani o kradzieże z włamaniem do ogródków działkowych na terenie Piątnicy zostali zatrzymani przez łomżyńskich policjantów. Starszy z nich, 32-letni mieszkaniec Łomży, odpowie także za szereg innych przestępstw przeciwko mieniu popełnionych w warunkach recydywy oraz posiadanie amfetaminy, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegłą niedzielę łomżyńscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieżach z włamaniem do trzech domków na terenie ogródków działkowych w Piątnicy. Na miejscu okazało się, że sprawcy po wyłamaniu drzwi wejściowych wynieśli z kolejnych pomieszczeń między innymi wędki, elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, butle gazowe, opryskiwacz do środków chemicznych, a także podręczne narzędzia wykorzystywane do prac działkowych. Łączne straty pokrzywdzeni działkowicze oszacowali na blisko 6 tys. zł.

W wyniku intensywnie prowadzonych czynności już na drugi dzień łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanych o włamania i kradzieże 32-letniego mieszkańca Łomży oraz 24-letniego mieszkańca gminy Śniadowo.

Skrupulatna praca policjantów, pozwoliła także na zgromadzenie materiału, dzięki któremu starszemu z mężczyzn przedstawiono kolejne zarzuty związane między innymi z wcześniejszymi kradzieżami mienia na terenie miasta oraz powiatu łomżyńskiego. Do zdarzeń tych doszło w marcu i kwietniu br. Z posesji w Łomży skradziono wtedy panele ogrodzeniowe, a z kolejnych trzech: w Łomży, Janowie i Rydzewie zginęły trzy przyczepki samochodowe.

Podczas prowadzonych przeszukań policjanci odzyskali część zrabowanego łupu. Wczoraj 32-latek doprowadzony został do sądu, który zdecydował o jego aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Wobec młodszego zastosowano natomiast środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu