wtorek, 18 kwietnia 2017 09:31

Święta i po świętach na łomżyńskich drogach

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
11 kolizji drogowych, dwóch pijanych kierowców i jeden śmiertelny wypadek odnotowali na drogach powiatu łomżyńskiego i łomżyńskich ulicach podczas minionych świąt wielkanocnych policjanci z łomżyńskiej drogówki. Natomiast dziś od wczesnych godzin trwa akcja "trzeźwy poranek".
techmatix2

Pogoda panująca podczas świąt była bardzo zmienna, co powodowało też momentami trudne warunki na drogach. Był nawet mróz i opady śniegu. Część kierowców zmieniła już opony na letnie i to dodatkowo podniosło ryzyko poruszania się po drogach.

W okresie świąt wielkanocnych Policja prowadziła wzmożone działania na drogach, nakierowane głównie na prewencję, ale też eliminację z ruchu kierowców jadących pod wpływem alkoholu. Takich udało się zatrzymać dwóch, co nie jest dużą liczbą. Policjanci odnotowali też 11 kolizji drogowych i gdyby na tym się zakończyło, święta na drogach można byłoby uznać za spokojne. niestety, przydarzył się też poważny wypadek, w którym zginęło dwóch młodych mężczyzn. Informowaliśmy o nim wczoraj.

Dziś od wczesnych godzin policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą natomiast akcję "trzeźwy poranek", podczas której kontrolują trzeźwość kierujących pojazdami. Jak dotąd znalazł się jeden kierowca, który jechał ulicą Wojska Polskiego w Łomży będą w stanie "po użyciu alkoholu", co w terminologii policyjnej oznacza zawartość pomiędzy 0,2 a 0,5 promila i stanowi wykroczenie.

2 komentarzy

  • Odpowiedz szopen1 wtorek, 18 kwietnia 2017 16:02 Umieszczone przez: szopen1

    szczere wyrazy współczucia dla rodzin

  • Odpowiedz tom wtorek, 18 kwietnia 2017 23:20 Umieszczone przez: tom

    dlaczego kontrolowani są na trzeźwośc kierowcy jadący prawidłowo nie popełniający żadnego przewinienia?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu