wtorek, 18 kwietnia 2017 09:57

Wstępne, oficjalne ustalenia potwierdzają przyczynę śmiertelnego wypadku

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Wstępne, oficjalne ustalenia potwierdzają przyczynę śmiertelnego wypadku fot. Archiwum MyLomza.pl
Oficjalnie przekazane przez Policję wstępne ustalenia przyczyn niedzielnego wypadku na drodze do Siemienia Nadrzecznego stwierdzają, że główną przyczyną była niedostosowana do warunków prędkość. W zdarzeniu śmierć poniosło dwóch młodych mężczyzn: 30- i 31-latek.

banerwww4

Przypomnijmy, że do wypadku doszło wczoraj rano na drodze prowadzącej do Siemienia Nadrzecznego. Według wstępnych ustaleń Policji, 31-letni, kierujący volkswagenem golfem mieszkaniec gminy Łomża, na łuku drogi rozpoczął manewr wyprzedzania innego pojazdu, przy czym nie dostosował swojej prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Ustalenia te pokrywają się z tym, co powiedział wczoraj na miejscu świadek zdarzenia. W wypadku zginął też 30-letni pasażer golfa, mieszkaniec Łomży.

- Policjanci pracują pod nadzorem prokuratora nad szczegółowym wyjaśnieniem przyczyn tego wypadku - przekazuje asp. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas jazdy i zwraca uwagę na bardzo zmienne warunki na drogach. Ładna pogoda, która prowokuje do zwiększenia prędkości, w ciągu kilku minut potrafi się zmienić, przez co zmieniają się także warunki jazdy. Może to być powodem tragicznych wydarzeń jak to z minionej niedzieli.

W górę