środa, 19 kwietnia 2017 08:36

Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Punktualnie o godz. 9.00 577 uczniów trzecich klas gimnazjów z Łomży i 489 z terenu powiatu łomżyńskiego przystąpi do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin rozpocznie się od sprawdzenia wiedzy humanistycznej. Jako pierwszy uczniowie napiszą test z historii i WOS-u.

banerwww4

Trzydniowy egzamin gimnazjalny często jest zwany „małą maturą". Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ decyduje, czy trzecioklasista dostanie się do dobrego ogólniaka lub technikum. Z drugiej strony ci, którym objętne do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej trafią po wakacjach, mogą testy zupełnie zlekceważyć: warunkiem ich zaliczenia jest samo pojawienie się na egzaminach. Zaliczenie gwarantuje nawet zero procent punktów zdobytych podczas każdej z części.

W pierwszym dniu egzaminu trzecioklasiści ze wszystkich gimnazjów będą rozwiązywać zadania z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie (godz. 9.00) oraz języka polskiego (godz. 11.00). Część matematyczno-przyrodnicza odbędzie się w czwartek 20 kwietnia. Z kolei w piątek, 21 kwietnia o godzinie 9.00 uczniowie zmagać się będą z językiem obcym nowożytnym na poziomie podstawowym oraz na poziomie rozszerzonym (godz. 11.00).

Termin ogłoszenia wyników to 16 czerwca. Większość trzecioklasistów będzie czekać na ten dzień z niecierpliwością. Za egzamin gimnazjalny można uzyskać aż 100 na 200 punktów w rekrutacji do ogólniaków i szkół zawodowych (uwzględniane jest pierwszych 5 testów, poza rozszerzonym z języka obcego). Drugą setkę można zdobyć ocenami na świadectwie, osiągnięciami w sporcie, artystycznymi czy w konkursach przedmiotowych.

1 komentarz

 • Odpowiedz aaaaaaaaaaaaaaaaaa środa, 19 kwietnia 2017 09:09 Umieszczone przez: aaaaaaaaaaaaaaaaaa

  22 kwietnia mecz Widzew Łódź - ŁKS Łomża

  - najciekawszy mecz od 10 lat

  - przyjazd całej ełkaesowskiej emigracji z najdalszych miejsc na świecie

  - ŁKS jako pierwsza ekipa gości na nowym stadionie Widzewa

  - pierwsi goście na Widzewie od 6 lat

  - ponad 15 tys. kibiców

  MUSISZ TAM BYĆ!!!

  Namawiaj znajomych, mecz już w sobotę!

  Zapisy w piwiarni Warka

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu