vizo-mylomza kursy maturalne 1000
czwartek, 20 kwietnia 2017 11:35

Najlepsze szpitale w Polsce. Łomża poza rankingiem

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W opublikowanym w kwietniu 2017 roku rankingu najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce znalazło się w sumie 301 publicznych placówek, którym przyznano punkty za efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z NFZ. Nie ma wśród nich łomżyńskiej placówki.

ladne-dywany

Spółka Magellan analizująca informacje na temat sytuacji szpitali w Polsce wybrała najlepiej zarządzane szpitale publiczne w 2017 roku. Liderami rankingu w poszczególnych kategoriach okazały się jednostki z Katowic, Łęczycy i Augustowa. Na listach obecne są też szpitale w Kolnie, Grajewie, Ostrołęce czy Białymstoku. Nie ma natomiast Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ani Powiatowego w Zambrowie co oznacza, że nie zostały im przyznane żadne punkty.

Ranking Szpitali Publicznych 2017 obejmuje w sumie 301 publicznych jednostek służby zdrowia. Szpitale zostały podzielone na trzy kategorie w zależności od kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

O ocenie decydowała liczba punktów, przyznawanych w następujących kategoriach: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamika kontraktu z NFZ.

Magellan już od 2008 roku analizuje informacje o sytuacji szpitali w Polsce oraz przygotowuje corocznie raporty o kondycji finansowej sektora ochrony zdrowia. Stanowią one cenne źródło wiedzy na temat zmian na rynku medycznym i kierunków jego rozwoju.

Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest spółka Magellan. Weryfikacji danych finansowych zawartych w Rankingu Szpitali Publicznych 2017 dokonała firma doradcza Deloitte.

Pełny Ranking Szpitali Publicznych 2017

14 komentarzy

 • Odpowiedz Paweł czwartek, 20 kwietnia 2017 12:19 Umieszczone przez: Paweł

  oj oj powoli powoli. Szpital z wielkim trudem podnosi się wychodzi na prostą. Efekty widać gołym okiem. Na punkty przyjdzie odpowiedni czas. Dajmy szanse człowiekowi który to robi i ludziom pracującym w tym szpitalu.

 • Odpowiedz real czwartek, 20 kwietnia 2017 12:38 Umieszczone przez: real

  Gdyby do kryteriów zaliczać bogactwo stołu na imprezie wielkanocnej (z której zdjęcia oglądałem na tej stronie), to nasz szpital na pewno byłby w czołówce krajowej.

 • Odpowiedz prognoza czwartek, 20 kwietnia 2017 12:42 Umieszczone przez: prognoza

  Lekarze pouciekali do Ostrołęki.
  Bez nich to się długo będzie podnosił.

 • Odpowiedz ......................... czwartek, 20 kwietnia 2017 13:10 Umieszczone przez: .........................

  Najlepsze szpitale w Polsce.Szpital im Wyszyńskiego poza rankingiem ....  ... patron do d u p y ... nic nie pomaga

 • Odpowiedz OFFsiak+ czwartek, 20 kwietnia 2017 13:13 Umieszczone przez: OFFsiak+

  TVN służbie zdrowia pomógł więcej jak Wyszyński z rodziną Ojca Dyrektora ...

 • Odpowiedz ja czwartek, 20 kwietnia 2017 13:15 Umieszczone przez: ja

  Zmienić mentalność ludzi pracujących tam.

 • Odpowiedz Bałamuta czwartek, 20 kwietnia 2017 13:29 Umieszczone przez: Bałamuta

  jeśli zatrudnia wolontariuszy zamiast zawodowego personelu, jeśli poważne zarzuty-skargi na lekarzy są rozstrzygane na ich korzyść (Hania dwojga nazwisk nie da ich skrzywdzić, jeśli nie ma motywacyjnego systemu wynagradzania...to pozostał tylko patron i kropidło..., o takich tuzach jak Kalinek w radzie nawet nie wspomnę, co on tam wnosi oprócz goszczenia się na darmowych bibkach?

 • Odpowiedz OFFsiak+ czwartek, 20 kwietnia 2017 13:40 Umieszczone przez: OFFsiak+

  @ ja

  w ich przypadku to sacra mentalność ... to jak większy problem niż z mentalnością samą np. sakra mentalność obrońców produktu ks.pedofilskiej duchowości ...


  ... po co zmieniać coś co jest Święte - nietykalne - dobre trzeba g n ę b i ć tych którym to przeszkadza np. ograniczyć dostęp alkoholu dla rodziców których dzieci m o l e s t u j ą księży (por. Ks.Michalik widzący przyczynę ks.pedofilii w rodzicach dzieci)

  ps
  w Łomży
  dobry człowiek to ten co widzi problem jako s k u t e k a jak musi nadać mu przyczynę to zawsze fałszywą np. na komuchów lewaków ruskich "i jeszcze" na bogu ducha w i n n y c h - niewinnych - najlepiej na pijaków - taki apostolski s t a n d a r d pracy duszpasterskiej pasterza "apostolstwa trzeźwości" na tym paśniku kierowanym "Bogu" na CHWAŁĘ a ludziom "na RATUNEK"

 • Odpowiedz local czwartek, 20 kwietnia 2017 15:30 Umieszczone przez: local

  22 kwietnia mecz Widzew Łódź - ŁKS Łomża

  - najciekawszy mecz od 10 lat

  - przyjazd całej ełkaesowskiej emigracji z najdalszych miejsc na świecie

  - ŁKS jako pierwsza ekipa gości na nowym stadionie Widzewa

  - pierwsi goście na Widzewie od 6 lat

  - ponad 15 tys. kibiców

  MUSISZ TAM BYĆ!!!

  Namawiaj znajomych, mecz już w sobotę!

  Zapisy w piwiarni Warka

 • Odpowiedz Ghhha czwartek, 20 kwietnia 2017 16:51 Umieszczone przez: Ghhha

  Jpdl szpital w Kolnie 39 miejsce?! Tego to nawet szpitalem nie mozna nazwać! Złamanego punktu bym nie przyznał!!!

 • Odpowiedz w Kolnie to się golnie czwartek, 20 kwietnia 2017 18:43 Umieszczone przez: w Kolnie to się golnie

  dlatego się nie zadłużył...

 • Odpowiedz bolek100 piątek, 21 kwietnia 2017 09:31 Umieszczone przez: bolek100

  Jestem lekarzem i też odchodzę do Ostrołęki.:-)

 • Odpowiedz fucktvn piątek, 21 kwietnia 2017 22:30 Umieszczone przez: fucktvn

  Służbę zdrowia zniszczyły rządy Platformy i Psl.

 • Odpowiedz Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka. sobota, 22 kwietnia 2017 07:10 Umieszczone przez: Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka.

  @ f u c k tvn

  dlaczego dajesz f a ł s z y w e
  ś w i a d e c t w o p r z e c i w prawdzie ??? niszczenie plus w y n i s z c z a n i e trwa od wieków i zaczęło się jeszcze przed inkwizycyjną a k t y w n o ś c i ą św.o f i c j u m

  nie należał do PO i PSL Należał do Polskiego Związku Katolicko-Społecznego. ... przez Program III PR) za stwierdzenie: Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była k a t o l i c k a. W 1994 ...szef biura bezpieczeństwa narodowego przy prezydencie z M a t k ą
  B o ż ą w kalpie na którego a g i t o w a ł
  K a c z y ń s k i

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu