czwartek, 20 kwietnia 2017 12:35

Najlepsze szpitale w Polsce. Łomża poza rankingiem

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W opublikowanym w kwietniu 2017 roku rankingu najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce znalazło się w sumie 301 publicznych placówek, którym przyznano punkty za efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z NFZ. Nie ma wśród nich łomżyńskiej placówki.

banerwww4

Spółka Magellan analizująca informacje na temat sytuacji szpitali w Polsce wybrała najlepiej zarządzane szpitale publiczne w 2017 roku. Liderami rankingu w poszczególnych kategoriach okazały się jednostki z Katowic, Łęczycy i Augustowa. Na listach obecne są też szpitale w Kolnie, Grajewie, Ostrołęce czy Białymstoku. Nie ma natomiast Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ani Powiatowego w Zambrowie co oznacza, że nie zostały im przyznane żadne punkty.

Ranking Szpitali Publicznych 2017 obejmuje w sumie 301 publicznych jednostek służby zdrowia. Szpitale zostały podzielone na trzy kategorie w zależności od kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

O ocenie decydowała liczba punktów, przyznawanych w następujących kategoriach: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamika kontraktu z NFZ.

Magellan już od 2008 roku analizuje informacje o sytuacji szpitali w Polsce oraz przygotowuje corocznie raporty o kondycji finansowej sektora ochrony zdrowia. Stanowią one cenne źródło wiedzy na temat zmian na rynku medycznym i kierunków jego rozwoju.

Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest spółka Magellan. Weryfikacji danych finansowych zawartych w Rankingu Szpitali Publicznych 2017 dokonała firma doradcza Deloitte.

Pełny Ranking Szpitali Publicznych 2017

W górę