bo2018 szepietowo
poniedziałek, 08 maja 2017 14:54

Piknik militarny i turniej strzelecki samorządowców w Piątnicy 2017 [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Piknik militarny i turniej strzelecki samorządowców w Piątnicy 2017 [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Aż 14 drużyn wystartowało w zorganizowanym z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej turnieju strzeleckim samorządowców. Turniej co roku organizuje Stowarzyszenie "Klub Fort" podczas pikniku militarnego, jaki odbywa się po zakończeniu uroczystości rocznicowych przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty w Piątnicy.

bystrzak-kolonie-2017

Na strzelnicę w Piątnicy dotarło 14 pięcioosobowych drużyn, które wzięły udział w turnieju strzeleckim samorządowców. Turniej, jak co roku, zorganizowany został w kilku kategoriach. Kategoria drużynowa przeznaczona jest dla zespołów reprezentujących samorządy z terenu Łomży i powiatu łomżyńskiego. Oprócz niej w turniejowym strzelaniu uczestniczą indywidualnie włodarze poszczególnych samorządów czyli prezydenci, burmistrzowie, starostowie i wójtowie. Oddzielna klasyfikacja prowadzona jest także dla dziennikarzy.

Piknik militarny to jednak nie tylko turniej strzelecki, Choć strzelanie do tarczy to dla większości uczestników największa atrakcja, organizatorzy przygotowali ich więcej. Nie pozwolili również uczestnikom zgłodnieć - można było posilić się wojskową grochówką. O wszystkim opowiedział przed naszą kamerą Ryszard Matuszewski, wiceprezes Stowarzyszenia "Klub Fort", organizatora imprezy.

23 komentarzy

  • Odpowiedz wyklęty poniedziałek, 08 maja 2017 15:43 Umieszczone przez: wyklęty

    ale rudy wyraz twarzy samym pisiowym wzrokiem by zabiła

  • Odpowiedz l.p. poniedziałek, 08 maja 2017 17:02 Umieszczone przez: l.p.

    A to żeś wymyślił gratuluje jadu.

  • Odpowiedz dssdasdasdas poniedziałek, 08 maja 2017 17:24 Umieszczone przez: dssdasdasdas

  • Odpowiedz wyklęty poniedziałek, 08 maja 2017 18:31 Umieszczone przez: wyklęty

    dziekuje, znizylem sie do waszego poziomu :)

  • Odpowiedz pl poniedziałek, 08 maja 2017 20:24 Umieszczone przez: pl

    POpapranceom i tak brakuje do pozionu obecnej władzy

  • Odpowiedz Leviaa poniedziałek, 08 maja 2017 21:39 Umieszczone przez: Leviaa

    PO w strachu Benia w formie - biega,strzela,

  • Odpowiedz masakra poniedziałek, 08 maja 2017 22:23 Umieszczone przez: masakra

    po h.j tą rudą wszędzie dają na głównych zdjęciach wystarczy ze tam jest w sejmie i z tego mamy cyrk bo robi z siebie idiotkę i z nas

  • Odpowiedz 1Bernadeta poniedziałek, 08 maja 2017 22:51 Umieszczone przez: 1Bernadeta

    Schetyna bój się - Benia celna

  • Odpowiedz irokes wtorek, 09 maja 2017 02:09 Umieszczone przez: irokes

    Mieszkam bardzo daleko od Polski. Chcialbym dowiedziec sie kto zdecydowal, ze flaga UE , na dzien obchodow Konstytucji 3 maja , zniknela z rynku. Kto przez ta chanbiaca decyzje doprowadzil do tego ze teraz smieja sie z Lomzyniakow nawet w USA. Wstyd sie przyznac ,ze jestem Lomzyniakiem. WSTYD !!! Mam sasiada z Ostroleki, na moj widok odwraca sie i smieje. DEBILIZM tego decydenta jest OGROMNY. WSTYD I CHANBA na przemian.

  • Odpowiedz pik wtorek, 09 maja 2017 07:17 Umieszczone przez: pik

    irokes, zhańbiłeś się "chańbą"...

  • Odpowiedz real wtorek, 09 maja 2017 08:13 Umieszczone przez: real

    Pik, nie masz nic więcej do powiedzenia w tej sprawie? Błąd irokesa jest oczywisty, ale nie każdemu dane było wykształcić się tak jak ty.

  • Odpowiedz wstyd wtorek, 09 maja 2017 08:24 Umieszczone przez: wstyd

    "Mam sasiada z Ostroleki, na moj widok odwraca sie i smieje"
    Nie zastanawiałeś się, że może jednak powód jest inny niż flaga unii? Może zerknij w lustro?

  • Odpowiedz Pik wtorek, 09 maja 2017 09:07 Umieszczone przez: Pik

    Real, brak flagi eurokołchozu mniej mnie razi, niż błędy ortograficzne na poziomie szkoły podstawowej.

  • Odpowiedz Irokes wtorek, 09 maja 2017 10:05 Umieszczone przez: Irokes

    Bardzo przepraszam za błędy . Nic mnie nie usprawiedliwia, ale moze wybaczycie ten mój błąd , gdy Wam powiem , ze jestem na "wygnaniu" juz 40 lat , podstawówka wieczorowa pora i to tyle jeśli chodzi o moja naukę . Wy napewno jesteście młodzi , po szkołach , ale wole swoją wiedzę na temat ortografi , niż Wasza wizje przyszłości Łomży. Żaden z Was nie wypowiedział sie na temat masztu, tylko dyskusja poszła na temat mojej ortografi. Nie chce nikomu ubliżać , ale słuchajcie co o nas mówią inni. To jest bardzo ważne .
    CORAZ BLIŻEJ NAM DO WĄCHOCKA !!!

  • Odpowiedz real wtorek, 09 maja 2017 10:20 Umieszczone przez: real

    Pik, gdyby nie ten eurokołchoz to byś dalej chodził po kolana w błocie i jeździł po dziurawych ulicach. Nie musiałeś się aż tak obnażać ze swoimi poglądami, bo to było czytelne już po pierwszym wpisie.
    Branie kasy jest dobre, ale spełnianie warunków korzystania z tego - to już jest fe. Wolę mieszkać we wspólnocie europejskiej niż dalej opowiadać bajki o polskich szarżach z szablami na czołgi lub o "bohaterstwie" Lecha Kaczyńskiego w czasie wizyty w Gruzji.

  • Odpowiedz Pik wtorek, 09 maja 2017 10:49 Umieszczone przez: Pik

    Real, kto daje kasę?

  • Odpowiedz rerere wtorek, 09 maja 2017 11:06 Umieszczone przez: rerere

    real, zainteresuj się kto stworzył bajkę o polskich szarżach z szablami na czołgi. Tego na pewno nie było, a nie stworzyli tą bajkę Polacy.Szarże kawalerii polskiej na niemieckie czołgi – mit rozpowszechniony przez niemiecką, nazistowską propagandę[2] oraz powojenną propagandę komunistyczną dotyczący rzekomych ataków polskiej kawalerii na niemieckie czołgi w czasie kampanii wrześniowej. Według historyków we wrześniu 1939 roku nie odbyła się ani jedna szarża kawaleryjska na niemieckie czołgi[3][4]. Pomimo, że mit ten nie znajduje żadnego potwierdzenia w faktach historycznych propaganda polityczna XX wieku zakorzeniła go tak głęboko w świadomości obcokrajowców oraz polskiego społeczeństwa, że uznawany jest za prawdę i funkcjonuje do czasów obecnych jako synonim tzw. "polskiej głupoty". Jest więcej wyjaśnienia w internecie, wpisz stosowne hasło w wyszukiwarkę.

  • Odpowiedz real wtorek, 09 maja 2017 11:18 Umieszczone przez: real

    rerere, nie przekazałem w ten sposób posiadanej wiedzy historycznej, nie napisałem, że tak było w rzeczywistości.Dałem jedynie przykład tzw. polskiego heroizmu, który nadal stanowi kanwę życia niektórych ludzi. Ja po prostu wolę iść do przodu, z tymi, którzy nie odczuwają kompleksów i którym w życiu codziennym przyświeca optymizm i życzliwość.

  • Odpowiedz anty rerere wtorek, 09 maja 2017 11:21 Umieszczone przez: anty rerere

    @rerere
    Jak cytujesz to podaj źródło. :)
    Wkleiłeś z wikipedii razem z numerkami do odnośników :) :) :)

  • Odpowiedz Pik wtorek, 09 maja 2017 12:02 Umieszczone przez: Pik

    Irokes, słuchanie innych skończyło się dla Ciebie 40-letnim "wygnaniem". Przywiązywanie uwagi do słów pijaczka Junckera to droga do nikąd. Flaga UESSR nie ma statusu formalnoprawnego, więc po co to masztowe utyskiwanie?

  • Odpowiedz real wtorek, 09 maja 2017 18:19 Umieszczone przez: real

    A ja np. wolę pijaczka Junckera od abstynenta Kaczyńskiego lub/i oblazłej Pawłowicz.

  • Odpowiedz Pik wtorek, 09 maja 2017 20:08 Umieszczone przez: Pik

    Real, potrzebujesz suflerów? Nie lepiej kierować się własnym rozumem?

  • Odpowiedz anton środa, 10 maja 2017 00:55 Umieszczone przez: anton

    Owocnych "łowów" życzymy zatem.
    Mlodziez Wszechpolska,zapowiadala ze wyjatkowo porywisty wiatr,usunie niebieskie szmaty z polskich ulic.
    Flaga Unii Europejskiej nie jest nigdzie zdefiniowana jako flaga Panstwa.(choc nie ktorzy by bardzo chcieli aby UE ,panstwem byala), wiec jako taka nie jest chroniona zadnym aktem prawnym.Tak ,ze rzyczymy owocnych ''lowow''!
    ps. na plazy miejskiej wisi jeszcze ta niebieska szmata?Tam powinna byc flaga biala lub czarna jak nie mozna plywac!A ,ta zaraze spalic!