wtorek, 09 maja 2017 19:25

Wypadek podczas wyprzedzania [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Wypadek podczas wyprzedzania [FOTO] fot. moja-ostroleka.pl
Dwie osoby trafiły do szpitala w Łomży i w Ostrołęce po wypadku w miejscowości Łyse. Według wstępnych ustaleń policji, młoda kobieta kierująca seatem, skręcając w lewo, nie upewniła się, że jest wyprzedzana przez inny pojazd i doprowadziła do zderzenia z osobowym fordem.
techmatix2

Do wypadku doszło około godz. 14.00 na prostym odcinku drogi z Łysych w kierunku Kolna. Seatem leonem na numerach rejestracyjnych z powiatu ostrołęckiego w kierunku wsi Wejdo jechała 24-letnia mieszkanka powiatu kolneńskiego. Fordem na warszawskich tablicach podróżowały dwie kobiety w wieku 42 i 50 lat oraz 10-letnie dziecko, mieszkańcy powiatu ostrołęckiego.

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierująca seatem, 24-letnia kobieta, wykonując manewr skrętu w lewo w drogę gruntową, nie upewniła się czy może bezpiecznie zmienić kierunek jazdy i wymusiła pierwszeństwo na wyprzedzającym ją fordzie, którym podróżowały dwie kobiety i dziecko. Do szpitala zostały trafiła kierująca seatem oraz pasażerka forda - poinformował portal www.moja-ostroleka.pl rzecznik Żerański.

9 komentarzy

 • Odpowiedz men wtorek, 09 maja 2017 20:09 Umieszczone przez: men

  kobieto! puchu marny...

 • Odpowiedz 44 środa, 10 maja 2017 08:03 Umieszczone przez: 44

  Każdy kij ma dwa końce. Jeżeli pojazd z przodu sygnalizuje zamiar skrętu w lewo, to nie wolno go wyprzedzać! I kto wtedy ponosi winę?

 • Odpowiedz real środa, 10 maja 2017 11:09 Umieszczone przez: real

  44, czy ktoś napisał, że kobieta miała włączony kierunkowskaz? A jeśli nawet miała włączony, to kiedy go włączyła? Stwarzasz zupełnie nową, hipotetyczną sytuację. Jeśli pojazd jadący z tyłu zaczął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu kiedy pojazd wyprzedzany miał już włączony kierunkowskaz do skrętu w lewo, to nie powinien wyprzedzać. Zarówno manewr skrętu w lewo, szczególnie na drodze 2-kierunkowej, jak i manewr wyprzedzania, wymagają jednak zachowania przez kierowców szczególnej ostrożności.
  Kierowca zamierzający skręcić w lewo, po włączeniu kierunkowskazu (którym zasygnalizuje zamiar), a przed rozpoczęciem wykonywania zamierzonego manewru, powinien się najpierw upewnić, czy ma wolną drogę, czy nie jest wyprzedzany, itd. Samo włączenie kierunkowskazu, nawet w odpowiednim czasie, nie uprawnia jeszcze do wykonania manewru. Tak więc sytuacja nie jest taka prosta w ocenie, szczególnie nie znając faktów i nie mając zapisu video jak to w rzeczywistości się odbyło.

 • Odpowiedz sprawiedliwy środa, 10 maja 2017 13:27 Umieszczone przez: sprawiedliwy

  Zamiar skrętu najlepiej jest sygnalizowac dużo wcześniej a wtedy jest mało prawdopodobne aby ktoś z tyłu zdecydował się na omijanie. Często ludzie zdają się zapominać o tym i praktycznie jednocześnie to robią.

 • Odpowiedz real środa, 10 maja 2017 13:33 Umieszczone przez: real

  Sprawiedliwy, omija się pojazd stojący (np. czekający na skręt w lewo na jezdni o ruchu dwukierunkowym), a pojazd będący jeszcze w ruchu, sygnalizujący dopiero zamiar skrętu, wyprzedza się.

 • Odpowiedz dziadek środa, 10 maja 2017 14:27 Umieszczone przez: dziadek

  A skąd wiadomo że ta co skręcała jest winna? Sprawa trudna do rozstrzygnięcia.

 • Odpowiedz sprawiedliwy środa, 10 maja 2017 15:07 Umieszczone przez: sprawiedliwy

  To chyba najmniej ważne w tej sytuacji omija czy wyprzedza, ważne aby odpowiednio wcześniej sygnalizowac zamiar skrętu. Szczególnie na baby trzeba uważać które skręcaja a dopiero po chwili włączają kierunkowskaz. Baby to są ewenementy w każdym calu.
  Spór najlepiej rozstrzyga policjant który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

 • Odpowiedz sprawiedliwy środa, 10 maja 2017 15:07 Umieszczone przez: sprawiedliwy

  To chyba najmniej ważne w tej sytuacji omija czy wyprzedza, ważne aby odpowiednio wcześniej sygnalizowac zamiar skrętu. Szczególnie na baby trzeba uważać które skręcaja a dopiero po chwili włączają kierunkowskaz. Baby to są ewenementy w każdym calu.
  Spór najlepiej rozstrzyga policjant który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

 • Odpowiedz bolek środa, 10 maja 2017 16:07 Umieszczone przez: bolek

  Gorzej jak trafisz na młodego co się zna na wszystkim

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu