środa, 10 maja 2017 14:39

Płatności bezpośrednie. Coraz mniej czasu na złożenie wniosku

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom, że tylko do 15 maja można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 r. W związku z tym wszystkie biura powiatowe pracują od poniedziałku do piątku oraz w sobotę 13 maja w godz. 6.00 - 20.00.
techmatix2

Dokumenty o przyznanie płatności mogą być także złożone w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków - czyli do dnia 9 czerwca 2017 r., jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 16 maja 2017 r., stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności. Agencja zaznacza, że wniosek i załączniki do wniosku (z wyjątkiem materiałów graficznych) składane przez wnioskodawcę uznaje się za złożone, jeżeli są podpisane z podaniem imienia i nazwiska.

Na realizację płatności bezpośrednich zostanie przeznaczona kwota ok. 3,4 mld euro. Szacuje się, że na działania obszarowe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - czyli dopłaty ONW, płatności rolnośrodowiskowe (PROW 2007 - 2013), rolno-środowiskowo-klimatyczne, ekologiczne czy zalesieniowe, zostanie wypłacona kwota ok. 2,6 mld zł.

Płatność rolnośrodowiskowa może zostać przyznana tylko rolnikowi, który kontynuuje zobowiązanie rolnośrodowiskowe podjęte w ramach PROW 2007-2013.

Za pośrednictwem wniosku o przyznanie płatności można również zgłosić wystąpienie z systemu dla małych gospodarstw.

ARiMR przypomina, że rolnicy, którzy posiadają co najmniej 10 ha gruntów ornych muszą stosować dywersyfikację upraw, a rolnicy posiadający powyżej 15 hektarów gruntów ornych dodatkowo są zobowiązani utrzymywać w gospodarstwie obszary proekologiczne (EFA).

W 2017 r. obowiązuje też zakaz przekształcania tzw. cennych przyrodniczo trwałych użytków zielonych. ARiMR przypomina także, że do każdej działki ewidencyjnej, na której deklarowane są działki rolne, do wniosku należy dołączyć załącznik graficzny z wyrysowanymi działkami rolnymi i obszarami EFA (od 2017 załącznik graficzny nie musi być podpisany przez wnioskodawcę).

4 komentarzy

 • Odpowiedz fluk środa, 10 maja 2017 16:17 Umieszczone przez: fluk

  Nie podoba się Unia ale wyciągać łapy po darmową kasę to ok.Ot mentalność pisowców i wiochmenów

 • Odpowiedz doktor środa, 10 maja 2017 17:26 Umieszczone przez: doktor

  Fluk wytrzyj nos i zamilcz!

 • Odpowiedz Z dk61 środa, 10 maja 2017 18:41 Umieszczone przez: Z dk61

  Fluk, to samo można napisać o 500+,POmylency krzyczą że to generuje potężne zadłużenie a ręce wyciągają.

 • Odpowiedz no no środa, 10 maja 2017 22:05 Umieszczone przez: no no

  Bo też będą spłacać kredyt na 500+ jak wszyscy.Pis rozdał pieniądze których nie ma i udaje że się troszczy o kraj.Ale ciemnota to i g,wno wzięłaby bo za darmo

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu