czwartek, 11 maja 2017 18:36

Bezpieczny kącik dla dzieci w Nowogrodzie

Napisane przez  materiał nadesłany
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Bezpieczny kącik dla dzieci w Nowogrodzie fot. nadesłane
Jak poruszać się na drodze? O czym pamiętać spacerując po ciemku? Jak bezpiecznie jeździć na rowerze? - to kilka ważnych pytań, na które w środę, 10 maja, świetnie odpowiadały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie. Swoją wiedzę utrwalały w oficjalnie już otwartym „Bezpiecznym kąciku”, jaki utworzyli dla najmłodszych pracownicy pobliskiej firmy, zajmującej się produkcją pasz dla zwierząt.
techmatix2

„Bezpieczny kącik” to miejsce, w którym najmłodsi będą uczyć się bezpiecznych zachowań, korzystając m.in. ze znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz interaktywnej tablicy. Powstał z inicjatywy pracowników firmy De Heus, w ramach programu prospołecznego „Działamy i wspieramy”. Umożliwia on pracownikom firmy zgłaszanie inicjatyw dla dzieci i ich realizację w całej Polsce.

Poza utworzeniem i wyposażeniem „Bezpiecznego kącika”, ekipa „Działamy i wspieramy” odświeżyła
i pomalowała na zielono-niebiesko salę. Jej wnętrza ozdobili własnoręcznie namalowanymi rysunkami zwierząt i znakami.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc dzieciakom ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie. Mamy nadzieję,
że teraz, w odnowionej klasie, będzie im się przyjemniej uczyło i zapamiętywało zasady bezpiecznego zachowania. Nam przygotowanie sali, a dzisiaj zabawa i nauka z najmłodszymi przyniosła wiele radości i dała pokaźny zastrzyk pozytywnej energii - mówi Karol Mierzejewski, pracownik De Heus.

Na chwilę, pracownicy De Heus wcielili się też w rolę nauczycieli. Poza pogawędkami o bezpieczeństwie, przeprowadzili dla dzieci lekcje o tajemniczych tytułach: co było pierwsze, jajko czy kura oraz skąd bierze się mleko. Dzieci poznały kilka interesujących ciekawostek dot. zwierząt.

- Z wielką przyjemnością i radością opowiadałem dzieciom, skąd bierze się mleko. To ciekawe doświadczenie. Przypomniało mi się, że kiedyś chciałem być nauczycielem – cieszy się Piotr Bukowski z De Heus.

- Dzieci chętnie słuchały i zadawały interesujące, ale i trudne pytania. Niektóre informacje, które im przekazałem wywoływały u nich śmiech, a inne zdziwienie. A czy Wy wiecie np., ile szklanek mleka jest potrzebne, aby wyprodukować 1 kg białego sera? Albo ile wody i paszy powinna spożywać dziennie krowa? – pyta Bukowski.

Atrakcji było wiele. W ramach odbywającego się w szkole Festynu profilaktycznego bezpieczeństwo – tak, przeprowadzono liczne konkursy i turnieje, a przed szkołą odbył się pokaz wozów strażackiego oraz policyjnego, a także karetki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psich policjantów, którzy podbili serca maluchów. Radość wzbudziły oczywiście także prezenty: elementy odblaskowe i ochronne.

Kolejnymi realizacjami pracowników De Heus w ramach „Działamy i wspieramy” będą: tworzenie ścieżki sensorycznej z ogrodem doświadczeniem, budowa placu zabaw, malowanie pasów i zadbanie o bezpieczną drogę do szkoły, a także rajdy rowerowe. 

Galeria zdjęć

1 komentarz

  • Odpowiedz Blondie środa, 17 maja 2017 23:28 Umieszczone przez: Blondie

    Aku jd pengen pulang kampung ke Medan trus ke Samosir ( Trus pengen ke ambon juga. Tapi sedih juga, kayaknya memang daerah wisata kita, sebagus apapun, pasti nggak dirawat. Baik oleh pengelola, pemerintah, atau pe;&anjungnyug#8230n. Padahal kalo dirawat bener-bener, bayangin aja berapa banyak devisa yg bisa didapat *malah jadi serius*

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu