poniedziałek, 15 maja 2017 17:14

Ostra konkurencja w przetargu na Via Balticę

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Nawet powyżej 130 mln złotych mniej niż zakładał kosztorys GDDKiA może kosztować wybudowanie 16,5-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 od węzła „Kolno", do węzła „Stawiski". Dzisiaj otwarte zostały oferty złożone przez osiem firm i konsorcjów startujących w przetargu.

banerwww4

Najtańszą ofertę przygotowało konsorcjum Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. – 288,32 mln. zł. O zaledwie 234 tysiące(!) złotych wyższą – zaproponował Budimex S.A., który gotów był zrealizować to zadanie za 288, 55 mln. zł. Zdecydowanie najwięcej za wykonanie zadania chciało konsorcjum PBDiM z Mińska Mazowieckiego i firmy Planeta Sp. z o.o. z Warszawy – 467 mln. zł. Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała na tę inwestycję ponad 419,2 mln złotych. Oznacza to, że najtańsza oferta pozwoli zaoszczędzić aż powyżej 130 mln złotych!

Był to pierwszy przetarg w nowej formule, gdzie cena stanowi 60 punktów, a pozostałych 40 zdobywa się spełniając tzw. kryteria pozacenowe (jakościowe). Okazało się, że czas realizacji wszyscy oferenci zaproponowali najkrótszy (31 miesięcy bez okresów zimowych), wszyscy uczestnicy przedstawili też najkorzystniejsze właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni czy te dotyczące jej równości podłużnej.
Po zbadaniu ofert i ich ocenie – w najkrótszym możliwym terminie - zostanie wybrana oferta najkorzystniejsza.

Jak informuje GDDKiA, w tym roku planowane jest też podpisanie umowa z wybranym wykonawcą - jej termin uzależniony jest od czasu trwania procedur odwoławczych, czasu na kontrolę uprzednią Prezesa Zamówień Publicznych, wreszcie przygotowania i uzgodnienia gwarancji należytego wykonania z wybranym wykonawcą.

Do pobrania: Zestawienie ofert

4 komentarzy

 • Odpowiedz FACHER MACHER poniedziałek, 15 maja 2017 18:28 Umieszczone przez: FACHER MACHER

  oh te zbiegi okolicznosci w budownictwie ...

 • Odpowiedz qwerty poniedziałek, 15 maja 2017 19:51 Umieszczone przez: qwerty

  Brawo! Wreszcie! I co POstkomuszki teraz będzie pie...lić? Zabiorom?

 • Odpowiedz qwerty_lite wtorek, 16 maja 2017 18:47 Umieszczone przez: qwerty_lite

  Zabiorom ? Ale w szkole to bywałeś, prawda ?

 • Odpowiedz qwerty środa, 17 maja 2017 00:23 Umieszczone przez: qwerty

  "Zabiorom" w szkole uczyli o przenośni?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu