vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
wtorek, 16 maja 2017 06:54

Majowe animacje uczniów łomżyńskiej „Wety” w Piątnicy [FOTO]

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Majowe animacje uczniów łomżyńskiej „Wety” w Piątnicy [FOTO] fot. WETA
Upragniona wiosna. Zakwitły piękne wiosenne kwiatki, od samego rana śpiewają ptaki, zaś owady, obudziwszy się z zimowego snu, spijają pierwsze życiodajne soki. W pełnym radości nastroju młodzież, kształcąca się na kierunku technikum żywienia i usług gastronomicznych, odwiedziła młodszych kolegów z Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, aby zaprezentować swoją ofertę edukacyjną.

Treść wykładu pani Eweliny Karpińskiej – Siwek - nauczycielki przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży - pt. „Kultura żywieniowa fundamentem przyszłości"- nawiązywała do tradycji polskiej kuchni i racjonowania żywności.

Zatrważające są statystyki:

  • w Europie marnuje się 89 mln ton żywności, z tego w Polsce 9 mln ton rocznie;
  • do kosza wyrzuca się 20-30% kupowanego jedzenia, z czego 2/3 nadawałoby się jeszcze do spożycia.

Licznie zebrani gimnazjaliści z zainteresowaniem i zadumą przyjęli informacje oraz wskazówki odnoszące się do zasad racjonalnego gospodarowania żywnością.

Z pasji można zrobić sposób na życie

Uczniowie łomżyńskiej „Wety" pod kierunkiem pani Elżbiety Jaroty przedstawili uczestnikom kilka fantazyjnie wykonanych elementów z owoców i warzyw, m. in. wiosenny bukiet kwiatowy, koszyczek z winogronami oraz zabawną myszkę. Własnoręcznie wykonane kompozycje mogą być prezentem okolicznościowym, jak również ozdobą potraw i stołu podczas wykwintnych przyjęć urodzinowych czy imieninowych.

Słodką nutą spotkania była degustacja ciasteczek owsianych i piegusków upieczonych przez młodzież z ZSW i O Nr 7.

Przebieg imprezy w Gimnazjum im. Ofiar Katynia wskazuje, iż pieczołowite wykonywanie zabiegów kulinarnych może rzeczywiście dostarczyć wiele satysfakcji i zadowolenia zarówno twórcom, jak też odbiorcom dzieł oraz zachęcić wszystkich do osobistego zaangażowania.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu