vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
środa, 17 maja 2017 11:25

ŁPKDN zaprasza na warsztaty "Drzewa w mieście"

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com
Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zaprasza na bezpłatne warsztaty poświęcone ochronie drzew realizowane w ramach projektu "Kampania edukacyjna DRZEWA W MIEŚCIE".

Warsztaty skierowane są do mieszkańców Łomży i okolic, głównie do osób stykających się na co dzień z zagadnieniami związanymi z zielenią miejską: pracowników urzędów zajmujących się inwestycjami, wydawaniem decyzji w sprawie wycinki drzew i krzewów czy ochroną zieleni. Wykłady poprowadzi dr inż. Marzena Suchocka - architekt krajobrazu- specjalista w zakresie wpływu prac budowlanych na żywotność drzew i oceny długoterminowego wpływu uszkodzeń oraz gospodarki drzewostanem w miastach.

Oprócz części teoretycznej planowane jest wyjście w teren, gdzie uczestnicy nauczą się w jaki sposób oceniać drzewo przy użyciu podstawowych narzędzi diagnostycznych.

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr 86 219 21 75. Ilość miejsc ograniczona. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Spotkanie odbędzie się 19 maja br. w godzinach 9:00 - 15:30 w gościnnych progach Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.

1 komentarz

  • Odpowiedz łomżyniak czwartek, 18 maja 2017 07:08 Umieszczone przez: łomżyniak

    Może ekolodzy drzewiarze rzucą okiem na drzewa na dworcu kolejowym koło hali targowej, które całe są oblepione jemiołą. Czy to szkodzi drzewom ?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu