podr
środa, 17 maja 2017 13:29

Muzeum Przyrody w Drozdowie laureatem Medalu Wiktora Godlewskiego za rok 2016

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Uroczystość wręczenia Medalu Wiktora Godlewskiego za rok 2016 Uroczystość wręczenia Medalu Wiktora Godlewskiego za rok 2016 fot. Muzeum Przyrody w Drozdowie
Muzeum Przyrody w Drozdowie zostało laureatem Medalu Wiktora Godlewskiego za rok 2016. Medal im. Wiktora Godlewskiego jest ogólnopolską nagrodą przyznawaną za zasługi dla ochrony przyrody oraz popularyzację wiedzy przyrodniczej.
techmatix2

Medale imienia zesłanego na Syberię po Powstaniu Styczniowym wybitnego przyrodnika i odkrywcy (współpracownika Benedykta Dybowskiego), przyznawane są od 1992 roku przez kapitułę obradującą w Bogutach Piankach – rodzinnej miejscowości Wiktora Godlewskiego.

Kapituła Medalu pod przewodnictwem Prof. dr hab. Tomasza Boreckiego (rektora SGGW w latach 2002 – 2008) wyłoniła laureatów za rok 2016. Laureatami zostali:

  • Prof. dr hab. Dariusz Gwiazdowski – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu za działalność naukowo -dydaktyczną na rzecz ochrony przyrody.
  • Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego za krzewienie różnorodności gatunkowej i działalność edukacyjną na rzecz polskiego społeczeństwa.
  • Piotr Tadeusz Kąkol (Warszawa) za działalność edukacyjną oraz popularyzację ochrony przyrody wśród młodzieży.
  • Stowarzyszenie Miłośników Żubrów za działania na rzecz ochrony żubra, integrację środowiska i edukację przyrodniczą oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie za propagowanie wiedzy o przyrodzie i dziedzictwie kulturowym regionu.

- Z satysfakcją i radością dzielimy się informacją o tym zaszczytnym wyróżnieniu przyznanym naszej instytucji - przekazuje dyrekcja i pracownicy Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu