piątek, 19 maja 2017 13:00

Gorąco i deszczowo? Prognozy pogody na weekend

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Gorąco i deszczowo? Prognozy pogody na weekend fot. pixabay.com
"Na Urbana chwile jakie, mówią, że i lato takie." Imieniny Urbana przypadają dzisiaj. Zgodnie więc z tym powiedzeniem, lato powinno być piękne, ciepłe, słoneczne i suche. Czy tak będzie? Trudno powiedzieć tym bardziej, że synoptycy nie są zgodni nawet co do najbliższego weekendu.

banerwww4

Prognozy pogody zazwyczaj różnią się w zależności od tego, jaki ośrodek je wydaje. W przypadku nadchodzącego weekendu synoptycy również nie są do końca zgodni. Co prawda na sobotnie przedpołudnie i wczesne popołudnie mówią niemal jednym głosem, to już w kolejnych godzinach różnią się nawet dość znacznie.

Według wszystkich ośrodków, których prognozy przejrzeliśmy dzisiejsza aura utrzyma się też jutro. Przynajmniej do godz. 17.00. Ma być nawet jeszcze więcej słońca i naprawdę gorąco, bo od 26 do nawet 30°C. Ta rozbieżność nie będzie może tak odczuwalna jak to, co ma się zmienić w kolejnych godzinach.

Według serwisu pogodynka.pl chmury zaczną się zbierać około godz. 14.00, by o 17.00 zakryć już całe niebo. Pogodynka nie zapowiada jednak na jutro opadów. Według tego serwisu maksymalna temperatura jutro nie przekroczy 26°C, które mają przypaść właśnie pomiędzy 14.00 a 17.00. Na niedzielę Pogodynka zapowiad niemal całodzienne zachmurzenie, jednak bez opadów i z maksymalną temperaturą 25°C.

Kolejnym portalem zajmującym się pogodą jest TwojaPogoda.pl. W tym przypadku jutro o godz. 14.00 temperatura w Łomży ma osiągnąć najwyższą wartość 30°C, po czym zacznie powoli spadać, by o 17.00 osiągnąć 26°C. Kolejną różnicą jest zapowiedź niewielkich opadów deszczu pomiędzy 17.00 a 20.00 i oczywiście pełne zachmurzenie, które ma się utrzymać także przez całą niedzielę. W niedzielę ma też przez cały dzień padać deszcz, a nawet mają się pojawić burze. Maksymalna temperatura tego dnia według TwojaPogoda.pl osiągnie 24°C.

Należący do wuelkiego koncernu medialnego portal TVN Meteo jest znacznie bardziej oszczędny jeśli chodzi o szczegóły. Nie znajdziemy tutaj prognozy godzinowej, a jedynie bardziej ogólne informacje. Według TVN Meteo, w sobotę będzie częściowo słonecznie i bez opadów, a maksymalna temperatura osiągnie 27°C. Chmury pojawią się tylko w nocy, by w niedzielę nieco się rozproszyć. W niedzielę mają też pojawić się przelotne opady, a prawdopodobieństwo wystąpienia burzy określone zostało na 20%. Temperatura nie przekroczy 25°C.

Komu wierzyć? Czyje prognozy się sprawdzą? Może prawda jak to często bywa leży po środku? Najmniej konretna wydaje się prognoza TVN Meteo i dlatego zapewne ma największe szanse na sprawdzenie się.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu