vizo-mylomza kursy maturalne 1000
piątek, 19 maja 2017 14:11

Utrudnienia na DK61 po śmiertelnym wypadku w Grajewie

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Utrudnienia na DK61 po śmiertelnym wypadku w Grajewie fot. Grajewo24.pl
Kilka minut po godz. 14.00 na ulicy Kopernika w Grajewie doszło do potrącenia 85-letniego mężczyzny przez samochód ciężarowy, w wyniku czego pieszy poniósł śmierć na miejscu. W związku z tym wypadkiem Policja zwraca się do kierowców jadących w stronę Grajewa o kierowanie się na inne drogi. Ze względu na szczyt komunikacyjny tworzą się coraz dłuższe korki. Policja wprowadziła ruch wahadłowy.

ladne-dywany

Jak informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białystoku, ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni kierowca ciężarowego volvo potrącił na ul. Kopernika w Grajewie 85-letniego mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy. Obecnie przyczyny zdarzenia wyjaśniają pod nadzorem prokuratora policjanci z Grajewa. Jak podał portal Grajewo24.pl, do potrącenia doszlo na przejściu dla pieszych.

Grajewska Policja zwraca się do kierowców jadących w stronę Grajewa o zmianę trasy tak, aby możliwe było minięcie tworzących się coraz większych korków. Policjanci wprowadzili na drodze krajowej nr 61 ruch wahadłowy. Jadąc od strony Łomży można w Szczuczynie skierować się na Wąsosz i dalej dojechać do drogi krajowej nr 65, którą dojedziemy do Grajewa omijając miejsce zdarzenia lub całkowicie ominąć Grajewo kierując się drogą nr 63 przez Pisz w stronę Orzysza i Ełku.

10 komentarzy

  • Odpowiedz Baba yaga piątek, 19 maja 2017 15:23 Umieszczone przez: Baba yaga

    Głupia śmierć której można było uniknąć. Tyle lat przeżyć i tak głupio zginąć. Ludzie często ładują się na przejście i nie raczą nawet się rozejrzeć.

  • Odpowiedz MS2010 piątek, 19 maja 2017 16:15 Umieszczone przez: MS2010

    ... no dziadek znając ich prędkość przemieszczania się raczej gwałtownie by się nie władował.

  • Odpowiedz Kamillo piątek, 19 maja 2017 19:44 Umieszczone przez: Kamillo

    z pewnością gdyby była duża prędkość jak pisze MS2010 to dziadek nadal leżałby metr od przedniego zdeżaka...ludzie najpierw myśleć potem pisać...

  • Odpowiedz Kamillo piątek, 19 maja 2017 19:45 Umieszczone przez: Kamillo

    przepraszam...zderzaka przez RZ

  • Odpowiedz mieszkaniec sobota, 20 maja 2017 07:02 Umieszczone przez: mieszkaniec

    Niestety Tiry jeżdżą z dużą prędkością i nie zważają na pieszych. Przykład ulica Browarna w Łomży. Szczególnie z dużą prędkością jeżdżą cysterny i naczepy podwójne z drewnem. Pędzą 80/90 km/h. Wystarczy ze dziecko wejdzie na przejście dla pieszych. Taka naczepa nie ma szans na wyhamowanie. Tragedią jest dopuszczenie ruchu ciężarowego przez osiedle mieszkaniowe !!!

  • Odpowiedz Agamemnon - Skala sobota, 20 maja 2017 10:47 Umieszczone przez: Agamemnon - Skala

    Baba yaga - za ten wpis powinni ci zabrac prawko! Kodeks przeczytaj!!! Mam nadzieje że kiedyś wystawie ci bilecik na 500 zyli!!! Lub zatrzymam dokumencik na 3 miechy!!!

  • Odpowiedz Lopezka sobota, 20 maja 2017 15:16 Umieszczone przez: Lopezka

    W korku trudno pędzić 80-90 !! Ludzie co piszecie,zanim to zrobicie to pomyślcie trochę !

  • Odpowiedz Baba yaga sobota, 20 maja 2017 18:19 Umieszczone przez: Baba yaga

    Agamemnon ty nie wiesz co bredzisz - nikt przy zdrowych zmysłach nie wchodzi na przejście nie rozejrzawszy się uprzednio.
    Kierowca może jechać nawet powoli ale gdy pieszy w ostatniej chwili wejdzie na przejście może nie zdarzyć wyhamować. Pierwszeństwo pierwszeństwem ale zdrowy rozsądek może zapobiec tragedii.

  • Odpowiedz jaa sobota, 20 maja 2017 19:02 Umieszczone przez: jaa

    mieszkaniec... i znów ta Browarna. Masz prędkościomierz w oczach? Bo chyba przyśpiesza Ci sporo ;) Ile razy bym tamtędy nie jechał to nie spotkałem ciężarówki pędzącej z takimi prędkościami. A spotykam i widzę je tam codziennie ;)

  • Odpowiedz ŚwiętaKrowa sobota, 20 maja 2017 22:57 Umieszczone przez: ŚwiętaKrowa

    Zrobili że ciężarówka ma zatrzymać się w miejscu bo pieszy bez rozglądania się wyłazi na pasy.To ja proponuje wprowadzić pierwszeństwo dla pieszych na przejazdach kolejowych.Przecież różnica masy między takim pociągiem a ciężarówką nie jest taka wielka... przecież pieszy ma pierwszeństwo ...