vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
wtorek, 04 lipca 2017 14:43

Kradli zabawki dla nowego członka rodziny?

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. PZD
Plastikowe, ogrodowe zabawki o wartości około 1,6 tys. złotych padły łupem trzech mężczyzn i kobiety zatrzymanych na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Czeczotka" w pobliżu Ostrołęki. Sprawcy to prawdopodobnie mieszkańcy powiatu łomżyńskiego, a kobieta była w widocznej ciąży. Również wczoraj łomżyńscy policjanci otrzymali informację o włamaniu na terenie ogródków działkowych w naszym mieście.

Ogródki działkowe, ze względu na to, że przez większość czasu nie przebywamy na ich terenie, są dość łatwym terenem działania dla złodziei i włamywaczy. Czasami jednak nie mają oni szczęścia i tak właśnie było w Ostrołęce, gdzie podejrzanie zachowującą się grupę czterech osób zauważyła młoda kobieta.

- Już kilkadziesiąt sekund po otrzymanym zgłoszeniu na miejscu byli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy zatrzymali dostawczy samochód. Wewnątrz znajdowało się trzech mężczyzn i kobieta. W pojeździe ujawniono plastikowe zabawki w postaci domku, zjeżdżalni dziecięcej oraz ogrodowego basenu ze stelażem. Policjanci ustalili, że zabawki zostały skradzione z dwóch działek, a ich wartość została oszacowana przez właścicieli na kwotę około 1600 zł. Przedmioty zostały zwrócone właścicielom. Podejrzani o kradzież to mieszkańcy sąsiednich powiatów w wieku od 22 do 33 lat. Osoby usłyszały już dwa zarzuty kradzieży i wstępnie przyznały się do ich popełnienia. Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia - zrelacjonował portalowi moja-ostroleka.pl mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Jak pisze ostrołęcki portal, z relacji jednego z czytelników wynika, iż zatrzymana przez policję kobieta jest w widocznej ciąży, a sprawcy pochodzą z powiatu łomżyńskiego. Niewykluczone, że część łupu miała być przeznaczona dla nowego członka rodziny. Portal zaznacza jednak, że są to nieoficjalne i niepotwierdzone przez policję informacje.

Kradzieże i włamania na terenach ogródków działkowych to również problem ich właścicieli w Łomży. Nie dalej jak wczoraj łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do co najmniej jednego domku na terenie ogródków.

Policjanci apelują, by reagować widząc podejrzane osoby w naszym otoczeniu, przyglądające się posesjom czy też chodzące bez celu pomiędzy ogródkami działkowymi. Sprawdzenie osób przez policjantów skutecznie zniechęci ich do dalszego pojawiania się w tej okolicy.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu