wszoz v2
sobota, 08 lipca 2017 08:27

Z gminy Nowogród do Brukseli [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Z gminy Nowogród do Brukseli [FOTO] fot. Archiwum prywatne Arkadiusza Modzelewskiego
Arkadiusz Modzelewski to absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży, a obecnie student dwóch kierunków powiązanych z szeroko rozumianą informatyką. Pochodzi z Grzymał Nowogrodzkich. Pod koniec czerwca znalazł się w trzyosobowej delegacji z Polski na Letnią Akademię Polityczna – ALDE Summer Academy 2017 w Brukseli. Postanowił podzielić się z naszymi czytelnikami swoimi wrażeniami z tego wyjazdu.

lom wak mylomza 1

Arek jest działaczem Forum Młodych Nowoczesnych i właśnie aktywność w tej organizacji pozwoliła mu na doświadczenie, o którym wielu młodych ludzi tylko po cichu marzy. Od 28 do 30 czerwca w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbywała się Letnia Akademia Polityczna – ALDE Summer Academy 2017. W składzie polskiej delegacji, jednej z kilkunastu z krajów-członków Unii Europejskiej, znaleźli się członkowie Forum Młodych Nowoczesnych: Arkadiusz Modzelewski, Rafał Kuźmicki i Paweł Czuliński, którzy w gronie innych młodych Europejczyków dyskutowali o przyszłości Europy i o tym, jak widzą ją młodzi ludzie ze wszystkich krajów członkowskich UE.

- Uczestniczyliśmy w wielu panelach dyskusyjnych z bardzo ciekawymi osobowościami np. Graham Watson czyli były Przewodniczący Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE). Tematy, które poruszaliśmy dotyczyły przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, wolnego handlu i umów handlowych między krajami Unii Europejskiej a innymi częściami świata. Przy okazji mieliśmy możliwość zwiedzania Parlamentu Europejskiego i zapoznania się z tym jak pracują europosłowie i urzędnicy ich otaczający - opowiada Arkadiusz Modzelewski.

ALDE Summer Academy 2017 zgromadziła blisko 100 młodych liberałów i demokratów z całej Europy. Lista mówców obejmowała posłów i ekspertów pracujących na rzecz Unii Europejskiej. Debata zaowocowała sporządządzeniem i uchwaleniem wspólnego stanowiska Młodych Liberałów i Demokratów w Europie.

- Każdy z nas mógł zgłaszać swoje poprawki, które następnie były omawiane, głosowane i ostatecznie uwzględniane w oświadczeniu lub odrzucane. Pomimo różnic udało się wypracować wspólne stanowisko. – podkreśla Modzelewski. - Byliśmy zgodni, że Europa przyszłości musi oprzeć się na podstawowych wartościach jakimi są: demokracja, prawa człowieka, transparentność gospodarek w EU, integracja i współpraca państw członkowskich – dodaje.

Wyjazd to jednak nie tylko udział w dyskusjach. Znalazł się także czas, by zobaczyć i zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Wśród najbardziej godnych uwagi Arkadiusz wymienia Parlamentarium.

- Zwiedzaliśmy wraz z Pawłem Czulińskim Parlamentarium, które znajduje się przy Europarlamencie. Wejście do Parlamentarium jest bezpłatne. W Parlamentarium każdy z nas mógł poczuć się jak w własnym kraju, bo wszystko było tłumaczone na języki państw członkowskich UE. Jest to jedno z najwspanialszych muzeów, które widziałem. Bardzo nowoczesne i multimedialne. Wiele rzeczy które oglądaliśmy dotyczyło Polski i polskiej historii - tłumaczy.

Galeria zdjęć

18 komentarzy

  • Odpowiedz Kitoszi sobota, 08 lipca 2017 09:24 Umieszczone przez: Kitoszi

    cieszę się bardzo ,że mamy jeszcze tak mądra i wykształconą młodzież ,że nacjonalizm i brunatne gesty nie zastąpiły im zdrowego myślenia a patriotyzm przekuwają w rozwój intelektualny dla ojczyzny. Bo Polsce najbardziej potrzebni są wykształceni światli ludzi które będą motorem rozwoju naszego kraju a nie faszyzujący nacjonaliści bez końca rozpamiętujacy porażki z przeszłości.

  • Odpowiedz a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas sobota, 08 lipca 2017 09:34 Umieszczone przez: a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas

    @ Kitoszi

    nie za wcześnie na radość ?
    JPII był wykształcony potrzebny Polsce światły był motorem rozwoju bez końca rozpamiętujący Chrześcijańskie fundamenty katolickiej cywilizacji ...

  • Odpowiedz adddd sobota, 08 lipca 2017 14:13 Umieszczone przez: adddd

    kolejny nowoczesny rysiek?? Obym się mylił.

  • Odpowiedz szotik sobota, 08 lipca 2017 15:28 Umieszczone przez: szotik

    Kolejny eourozje.. Całe szczęście Unia już się kończy, a wartości liberalne widzimy na co dzień na ulicach Paryża, Brukseli, Berlina czy Londynu.

  • Odpowiedz Arek M. sobota, 08 lipca 2017 17:11 Umieszczone przez: Arek M.

    We wspomnianym Parlamentarium jeszcze bardziej zrozumiałem jak pięknym i wielkim przedsięwzięciem jest Unia Europejska. Pokazana była historia naszego kontynentu od II wojny światowej aż po dzień dzisiejszy. Bardzo dużą role w Parlamentarium grał nasz kraj. Ludzie z całej Europy i nie tylko mogą zobaczyć, gdzie zaczęła się II wojna światowa, gdzie Hitler i jego wojsko katowało ludzi i zabijało, czyli chodzi o niemieckie obozy koncentracyjne. Wszystko to przez brak akceptacji i stawianie jednej grupy ludzi nad innymi (w tym wypadku "rasy aryjskiej"). Wtedy to już w trakcie wojny i po niej pojawiały się osoby, które twierdziły, że aby w Europie był pokój musimy współpracować, musimy stworzyć coś na wzór USA, czyli Stany Zjednoczone Europy i tak pojawiła się grupa krajów współpracująca na rynku takich surowców jak stal, węgiel i żelazo. Zaczęło się dosyć niewinnie, ale skończyło się na UE, która zrzesza 28 państw. Obecnie UE jest największym graczem gospodarczym na świecie. To prawda państwa zachodnie zazwyczaj są bardziej liberalne niż Polska. Jedną z największych wartości liberalizmu jest szerokorozumiana wolność. Czyż nie jest to zgodne z naszą wiarą? Przecież Bóg uczynił człowieka wolnym. Podam bardzo prosty przykład: dzięki temu, że Belgia jest bardziej liberalnym światopoglądowo państwem, to człowiek może bez problemu kupić piwo i kulturalnie usiaść na ławeczce w parku obserwując piękną przyrodę i je wypić. U nas coś takiego jest karalne mandatem i co więcej obecny rząd, a dokładnie (o ile dobrze mi wiadomo) wiceminister Z. Ziobry pracuje nad projektem ustawy, dzięki której za taki wyczyn będzie można trafić za kratki. Wolność? Ja bym raczej powiedział wędrówka na wschód xD Ktoś może powiedzieć, że gdy pozwolimy na coś takiego, to pojawi się pełno ludzi pijących w parkach, pełno bezdomnych z piwami itd. W Belgii nie zauważyłem takiego problemu i jestem przekonany, że w Polsce też by tak nie było.

    @Kitoszi
    Dziękuję za słowa wsparcia :) Ja pamiętam z lekcji historii do czego doprowadził nacjonalizm i nigdy nie ulegne tego typu propagandzie i populizmowi.

  • Odpowiedz 	a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas sobota, 08 lipca 2017 20:25 Umieszczone przez: a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas

    @ Arek M.

    Czyż nie jest to zgodne z naszą wiarą ?



    "Cóż to jest wiara ?"


    Los Cię w drogę pchnął
    I ukradkiem drwiąc się śmiał,
    Bo nadzieję dając Ci,
    Fałszywy klejnot dał.
    A Ty idąc w świat
    Patrzysz w klejnot ten co dnia
    Chociaż rozpacz już od lat
    Wyziera z jego dna ( co dnia )

    Na rozstaju dróg
    Gdzie przydrożny Chrystus stał
    Zapytałeś dokąd iść
    Frasobliwą minę miał
    Przystanąłeś więc
    Z płaczem brzóz sprzymierzyć się
    I uronić pierwszy raz
    W czerwone wino łzę (w wino łzę)

    Szczęśliwej drogi już czas
    Mapę życia w sercu masz
    Jesteś jak młody ptak

  • Odpowiedz a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas sobota, 08 lipca 2017 23:40 Umieszczone przez: a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas

    @ Arek M.

    "Cóż to jest wiara ?"

    to nie jest pytanie re tory czne w y m a c h u j e s z "naszą wiarą" więc jako potencjalny wyborca potencjalnego "naszego kandydata" na najwyższe stanowiska w Europie jestem ciekawy z czysto technicznego punktu widzenia H O M O SAPIENS INTEL LECTUM i pytam o Wiarę - o status quo E C C E HOMO i Jego Krzyż nie pytam o sam A l g o r y t m czytam Dekalog bo Dekalogiem zajął się Wałęsa z Noblistami jak również Partia ... rządząca w Semie jako stronnictwo przy kurialnych faryzeuszy wy/znawców cmentarnej duchowości GROBÓW WYBIELANYCH aktem wiary czynionym z
    m a r t w e j litery prawa zawsze i wszędzie prawych i sprawiedliwych jak ich katedralni arcy kapłani zawsze i wszędzie tak samo obłudni jak w Ewangelii Mr.Jezusa ...


    ... któremu wystawili Krzyż na d r o gę do "Domu O j c a"

    ps

    z tą "naszą wiarą" "nasza cywilizacja" zawsze miała pod górkę ... jak S yzy f umęczony "sy zy fo wym" J a r z m e m będącym mu B r z e m i e n i e m na wieki wieków amen

  • Odpowiedz Hans Dlugi Rog niedziela, 09 lipca 2017 10:48 Umieszczone przez: Hans Dlugi Rog

    nacjonalizm i brunatne gesty parowko ? Polska go wykarmi wyszkoli a on bedzie zakladal marynarki cwelon w Brukseli.Mam nadzieje ze UE szybciej sie rozpadnie niz sie wydaje

  • Odpowiedz komentarze niedziela, 09 lipca 2017 14:13 Umieszczone przez: komentarze

    "U nas coś takiego jest karalne mandatem i co więcej obecny rząd, a dokładnie (o ile dobrze mi wiadomo) wiceminister Z. Ziobry pracuje nad projektem ustawy, dzięki której za taki wyczyn będzie można trafić za kratki. Wolność? Ja bym raczej powiedział wędrówka na wschód xD"

    Daj link do takiej informacji, lub nie siej farmazonu.

    PS. Jeśli nie znajdziesz, to też daj znać. ;)

  • Odpowiedz 	a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas niedziela, 09 lipca 2017 15:42 Umieszczone przez: a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas

    @ Hans Dlugi Rog

    Polska nikogo nie karmi i nie szkoli Robienie z Polski Matki a z Władzy "Ojca" mieszkańców Polski jest nadużyciem przeciw PRAWU (Bożemu) Dekalogu (nie pożądaj żony bliźniego swego ani tego co nie twoje i SPRAWIEDLIWOŚCI) wobec Boga i Bliźnich Jego Ekscelencji Syna Bożego karmiących "Polskę" i jej "Ojców" Duchownych pokroju obrońców autorytetu ks.pedofilów tak jak przy Katedrze w Łomży

  • Odpowiedz 	a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas niedziela, 09 lipca 2017 15:51 Umieszczone przez: a po maturze nie chodziliśmy na kremówki - In Vino Veritas

    @ komentarze

    Lepiej Biskupom "Kościoła Łomżyńskiego" wejść pod wpływem alkoholu do Królestwa Bożego niż na trzeźwo kontynuować zakłamanie że niby ze niby z tym swoim jednak kaniniczo-liturgicznym faryzejsko-arcykapłańskim jedynie słusznym bałwochwalstwem idą do "Domu Ojca" Jezu Chrysta a jak jest każdy widzi i tą ich kulturę Anty Chrysta uznaje za zgodną z Ewangelią i to jest dopiero sukces szatana - Ojca (J8 44) miejscowych "sił nieczystych" lansujących się na najwyższe dobro

  • Odpowiedz +++++++++++++++++++++++++++++++++++ niedziela, 09 lipca 2017 17:32 Umieszczone przez: +++++++++++++++++++++++++++++++++++

    komentarze

    polityczni faryzeusze pracują nad projektem ustawki, dzięki której za taki wyczyn będzie można trafić za kraty...

    konfesjonału
    wszak priorytetem jest w Polsce Miesiąc trzeźwości Narodowej i żadnego mieniąca normalności w religijnie opętanym społeczeństwie czytam w religijnie zniewolonym rodzaju ludzkim

    ... a zaświadczeni proboszcza jest coraz ważniejszym poświadczeniem przydatności człowieka do pracy w pewnych sektorach "narodowej" gospodarki

  • Odpowiedz ???. poniedziałek, 10 lipca 2017 00:30 Umieszczone przez: ???.

    @ Hans Dlugi Rog

    boisz się że obok hegemonii rzymskiej na wieki wieków amen trzymającej Mr.Jezusa na krzyżu pojawi się alternatywna hegemonia brukselska Mr.Jezusa zdejmująca z krzyża ???

    jakby co to "Non abbiate paura..." - "nie lękajcie się: otwórzcie drzwi Chrystusowi"

    opór nie ma sensu bo rzymskie bramy piekielne i tak Go nie przemogą

  • Odpowiedz poniedziałek, 10 lipca 2017 08:24 Umieszczone przez: "Cóż to jest wiara ?"

    dla Jezu Chrysta (np. wg. Jana "umiłowanego ucznia" Apostoła Syna Bożego) wiara jest punktem zaczepienia i wyrwania z niewoli ku zbawieniu na wieki wieków amen w tym przypadku wiara jest punktem wyjścia z "DOMU NIEWOLI" dla Anty Chrysta (np. wg faryzeusza Pawła Apostoła Narodów dla zmylenia przeciwnika zwanego świętym tak samo fałszywie jak święta inkwizycja) wiara jest punktem zaczepienia i trwania w niewoli na wieki wieków amen zniewolenia w "piramidzie społecznej" feudalnego "DOMU Ojca -diabła (por. J 8, 44)

  • Odpowiedz Arek M. poniedziałek, 10 lipca 2017 11:14 Umieszczone przez: Arek M.