vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
środa, 12 lipca 2017 08:03

Kapela Kurpiowska Gminy Łomża na Święcie Niepodległości w białoruskim Ivie [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Kapela Kurpiowska Gminy Łomża na Święcie Niepodległości w białoruskim Ivie [FOTO] fot. Gmina Łomża
Kapela Kurpiowska Gminy Łomża miała szansę zaprezentować swoje walory artystyczne podczas obchodów Święta Niepodległości w białoruskim mieście Ivie, z którym gmina Łomża prowadzi współpracę w zakresie kultury, sportu, turystyki, wspierania przedsiębiorczości, ochrony środowiska, gospodarki komunalnej i infrastruktury drogowej.

3 lipca na Białorusi obchodzone jest Święto Niepodległości, ustanowione dla upamiętnienia wyzwolenia spod okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Gmina Łomża nawiązała z miastem Ivie i jego rejonem formalne relacje partnerskie, w ramach których podjęto współpracę w zakresie kultury, sportu, turystyki, wspierania przedsiębiorczości, ochrony środowiska, gospodarki komunalnej i infrastruktury drogowej. Efektem partnerstwa były wnioski o zewnętrzne dofinansowanie infrastruktury bibliotecznej oraz doposażenie jednostek straży pożarnej.

W tym roku, na zaproszenie władz miasta Ivie, w uroczystościach uczestniczył wójt Piotr Kłys wraz przedstawicielami Rady Gminy Łomża – Krzysztofem Lemańskim i Sylwestrem Bednarczykiem oraz dyrektorem GOK w Pniewie, Jerzym Sękiem. Wspólne spotkanie w ramach obchodów Święta Niepodległości było okazją do omówienia dotychczasowej i planowanej współpracy transgranicznej.

Główne uroczystości odbyły się na placu w centrum Ivie. Przewodniczył im Mer Aleksandr Iwanowicz Bulak. Wśród zaproszonych delegacji, oprócz polskiej, znaleźli się przedstawiciele Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji i odległego Tatarstanu. Podczas mniej formalnej części obchodów swoje walory artystyczne przedstawiła Kapela Kurpiowska Gminy Łomża. Występ muzyków spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem białoruskiej publiczności i został nagrodzony owacją na stojąco.

2 komentarzy

  • Odpowiedz kordian środa, 12 lipca 2017 15:33 Umieszczone przez: kordian

    Dla gminy Łomża njkorzystniej byłoby, gdyby wójt razem z kapelą kurpiowską, przeniósł się na stałe na Białoruś. Fizycznie już się upodobnił do Łukaszenki, takie same wysokie czoło, tylko musi trochę podrosnąć.kordian

  • Odpowiedz Martas czwartek, 13 lipca 2017 07:08 Umieszczone przez: Martas

    Kordian to imię męskie czy żeńskie?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu