vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
piątek, 14 lipca 2017 11:12

Jest pomoc z gminy dla mieszkańców Giełczyna

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Jest pomoc z gminy dla mieszkańców Giełczyna fot. Archiwum MyLomza.pl
Gmina Łomża objęła pomocą mieszkańców Giełczyna, którzy zostali poszkodowani w wyniku nawałnicy, jaka nawiedziła tę miejscowość 29 czerwca. Straty w budynkach mieszkalnych i gospodarczych wycenione zostały na 120 tysięcy złotych. Mieszkańcy otrzymają pomoc finansową oraz zasiłki z Ośrodka Pomocy Społecznej.

29 czerwca Giełczyn nawiedziła nawałnica, która spowodowała straty w budynkach mieszkalnych i gospodarczych wycenione na 120 tysięcy złotych. Szkody w domach szacowała komisja powołana przez wójta gminy Łomża, a w budynkach gospodarczych przez wojewodę na wniosek wójta.

Łącznie w wyniku nawałnicy ucierpiało 7 budynków: 2 mieszkalne i 5 gospodarczych. Chwilę po zdarzeniu na miejscu był wójt Piotr Kłys, który uruchomił procedury zarządzania kryzysowego. Z Urzędu Gminy Łomża rozdysponowane zostały plandeki do zabezpieczenia domów i budynków. Następnie pracę rozpoczął wezwany przez wójta dekarz.

Równolegle przebiegały procedury administracyjne – wójt powołał gminną komisję do oszacowania strat w budynkach mieszkalnych oraz zwrócił się do wojewody o powołanie komisji do oszacowania strat w budynkach gospodarczych. Szacunkowa kwotę szkód w budynkach mieszkalnych komisja gminna wyceniła na kwotę 30 tys. zł. Z kolei komisja powołana przez wojewodę oszacowała straty budynkach gospodarczych na 90 tys. zł.

Za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej i według koniecznych wymogów przyjęto wnioski o wypłatę zasiłków celowych. W następnej kolejności wydano decyzje administracyjne, na mocy których poszkodowani otrzymali pomoc finansową, w stosunku do strat w budynkach mieszkalnych o wartości do 6 tys. zł. Pozostałym osobom w wyniku decyzji wójta została zaproponowana pomoc w postaci zasiłków z Ośrodka Pomocy Społecznej, z zachowaniem obowiązującej procedury w tym zakresie. Część poszkodowanych skorzystała z tej pomocy.

Pomimo dużej siły nawałnicy nikt z mieszkańców Giełczyna nie doznał uszczerbku na życiu i zdrowiu, a większość osób poszkodowanych była ubezpieczona. Tego typu zdarzenia przypominają jak ważne jest ubezpieczenie mienia i dbałość o stan budynków

2 komentarzy

  • Odpowiedz Jasny gwint piątek, 14 lipca 2017 12:45 Umieszczone przez: Jasny gwint

    Takim ludziom az milo pomoc!!!

  • Odpowiedz ... piątek, 14 lipca 2017 12:55 Umieszczone przez: ...

    @ Jasny gwint

    a co z pomocą ofiarom pedofilii którym się życie na łeb zwaliło i runął dom ... rodzinny

    takim to wstyd pomagać bo to kara boska ?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu