niedziela, 16 lipca 2017 12:47

Dni Jedwabnego: parada, inscenizacja i dobra zabawa [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dni Jedwabnego: parada, inscenizacja i dobra zabawa [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Kilkuset motocyklistów z całej Polski przyjechało do Jedwabnego. Od piątku trwają tam dni miasta. Oprócz tradycyjnej parady motocyklistów i koncertów można było zobaczyć inscenizację z odbicia Posterunku Milicji w Jedwabnem.

- Wzbogacamy formułę tej imprezy o elementy patriotyczne, o odtwarzanie historii. To ma być nauka dla dzieci i młodzieży historii Polski, budowania właściwych postaw – tłumaczy Michał Chajewski, burmistrz miasta, którego gościem specjalnym był m.in. wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.

- Jest to spotkanie, które tworzy wspólnotę. Mieszkańcy integrują się, wychodzą z domów i są razem- mówił Zieliński.

Dni Jedwabnego to także święto motocyklistów. W ramach miejskich uroczystości odbył się 14. zlot motocyklowy i tradycyjna parada ulicami miasta i po najpiękniejszych zakątkach gminy.

- To zlot przyjaciół tego miasta – przekonywał Wojciech Konoplański, który do Jedwabnego przybył wprost z motocyklowej wyprawy z rosyjskiego Murmańska.

Organizatorzy jeszcze dziś zapraszają do Jedwabnego na koncerty. O 19.00 na placu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury zaplanowano występ zespołu Densi, zaś po godz. 20. wystąpi gwiazda wieczoru Paweł Jasionowski z zespołem Masters. Do północy przewidziano dyskotekę pod gwiazdami z zespołem Bosman.

Galeria zdjęć

W górę