vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
poniedziałek, 17 lipca 2017 06:59

Doradca emerytalny pomoże wybrać termin przejścia na emeryturę

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
W październiku w życie wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można już składać 1 września. Czy warto zrobić to już teraz, czy może lepiej jeszcze poczekać? - podpowie doradca emerytalny.

Doradca emerytalny to nowe rozwiązanie skierowane głównie do osób, które będą mogły skorzystać z uprawnień emerytalnych po obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 – dla mężczyzn, co nastąpi 1 października. Tylko w ostatnim kwartale tego roku z tytułu obniżenia wieku na emeryturę może przejść ok. 331 tys. osób. W związku z tym, w całym kraju, we wszystkich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na klientów czeka 595 doradców emerytalnych.

Jakie będzie prognozowane świadczenie, od czego zależy wysokość emerytury, jakie dokumenty należy złożyć - odpowie doradca emerytalny. Doradcy podpowiedzą również, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Decyzję w tej sprawie podejmie już sam klient.

Doradcy przekażą zainteresowanym informacje dotyczące dokumentów niezbędnych do uzyskania emerytury, wytłumaczą zasady wyliczania jej wysokości i w oparciu o dane z konta emerytalnego w ZUS prognozują wysokość świadczenia w zależności od momentu zakończenia aktywności zawodowej.

Usługi doradców emerytalnych ruszyły 3 lipca. W Oddziale ZUS w Białymstoku oraz wszystkich podległych Inspektoratach i biurach terenowych pracuje ich 22. Najwięcej w Białymstoku - siedmiu. Trzech w Suwałkach, dwóch w Łomży i przeważnie po jednym w pozostałych miastach powiatowych.

W województwie podlaskim przez pierwsze pięć dni działania doradców emerytalnych z ich usług skorzystało ponad 1,5 tyś. osób. Najwięcej osób skorzystało z usług doradców pierwszego dnia ich pracy, Było to 400 osób. Ponad 300 klientów skorzystało przez ubiegły tydzień z wyliczenia prognozowanej emerytury, a 700 poprosiło doradcę o symulację wysokości świadczenia gdyby zdecydowali się dłużej pracować.

10 komentarzy

 • Odpowiedz łapiduch poniedziałek, 17 lipca 2017 08:07 Umieszczone przez: łapiduch

  A czy doradca emerytalny jest w stanie przewidzieć czas życia człowieka? To chyba logiczne że większy staż pracy zapewni większą emeryturę ale nic poza tym.

 • Odpowiedz ++++++++++++++++++++++++++++++ poniedziałek, 17 lipca 2017 08:41 Umieszczone przez: ++++++++++++++++++++++++++++++

  Stolica Apostolska już oddała miliony wyciągnięte z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na Egzaltacje Starych Krwiopijców podczas zjazdu młodzieży z całego świata (?) dobrze że nie cała młodzież z całego świata tym krwiopijcom wierzy

 • Odpowiedz real poniedziałek, 17 lipca 2017 12:44 Umieszczone przez: real

  Łapiduchu, rzeczywista długość twojego życia nie ma żadnego wpływu na wysokość świadczenia. Liczy się średnia, statystyczna długość życia.

 • Odpowiedz emeryt poniedziałek, 17 lipca 2017 12:55 Umieszczone przez: emeryt

  @real - bredzisz człowieku - ile wypracujesz tyle masz.

 • Odpowiedz real poniedziałek, 17 lipca 2017 13:37 Umieszczone przez: real

  Emerycie, nie obrażaj ludzi, tym bardziej, że wykazujesz wyjątkową indolencję w swojej wiedzy. Chodziło o długość życia i jego wpływ na świadczenie. Albo nie umiesz czytać, albo nie chcesz rozumieć.

 • Odpowiedz ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ poniedziałek, 17 lipca 2017 14:07 Umieszczone przez: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  @ real
  @ emeryt

  na cóż Polakom emerytura skoro Krwiopijca co się władzy trzymał jak wsza ogona ...

  (por. Ks.Pieronek po abdykacji szefa następcy kancelarii Watykańskiej ks.Dziwisza)

  ... pokazał że Polak Potrafi pracować do ustanej śmierci byle mu na pieluchy do pracy dać zasiłek ... emerytalny z tego co miesiąc w miesiąc zabierano mu przez na ofiarę by lepsze ołtarze wznosić coby jeszcze lepsze życie po śmierci sobie załatwić

 • Odpowiedz Bodzio z WB poniedziałek, 17 lipca 2017 14:48 Umieszczone przez: Bodzio z WB

  emeryt - Real ma racje ;) Chyba zle go zrozumiałes, mało razy się z nim zgadzam ale teraz faktycznie real ma racje ;) Tak samo jak miał racje zeby nie głosować na Mariusza ;)

 • Odpowiedz forciu poniedziałek, 17 lipca 2017 16:37 Umieszczone przez: forciu

  Bodzio z WB
  Niesłusznie zgodziłeś się z realem. Real i tym razem niestety nie ma racji.
  Do wysokości emerytury nie ma znaczenia " średnia, statystyczna długość życia" Pod uwagę brana jest tzw. średniego dalszego trwania życia. Czyli to ile miesięcy średnio będzie żył przyszły emeryt od dnia przejścia na emeryturę. Średnia ta ogłaszana jest co roku przez GUS w specjalnej tabeli.
  Ktoś powie że to różnica tylko w nazwie, ale niestety nie. Tak w skrócie średnia dalszego trwania życia nie uwzględnia ludzi którzy nie dożyli emerytury i co gorsza ich składek. Składki te po prostu wcięło.

 • Odpowiedz Dobry Jezu a a a na a asz Pa aa nie (?) daj im wieeeeczne dooooż***nie poniedziałek, 17 lipca 2017 17:32 Umieszczone przez: Dobry Jezu a a a na a asz Pa aa nie (?) daj im wieeeeczne dooooż***nie

  @ forciu
  @ Real

  miarą naszego życia jest lat siedemdziesiąt, osiemdziesiąt gdy jesteśmy mocni - tak głosi pis'mo

 • Odpowiedz emeryt poniedziałek, 17 lipca 2017 20:38 Umieszczone przez: emeryt

  Ajaj jaj jak cudownie. Doradcy doradzą. Pewnie kolejki będą krótkie albo ich wcale nie będzie, a może już ich nie ma. To jak to będzie 2 dodatkowych doradców 2 dodatkowe okienka, czy tak jak było kolejki nadal po około 2 - 3 godz.?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu