vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
poniedziałek, 17 lipca 2017 10:05

Policja posumowała weekendową akcję "Prędkość"

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Policja posumowała weekendową akcję "Prędkość" fot. KMP Łomża
Ponad 140 skontrolowanych kierowców i 80 nałożonych mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości, to bilans przeprowadzonej przez Policję podczas minionego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Prędkość". Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas dwudniowej akcji skontrolowali ponad 140 pojazdów i kierowców. W 83 przypadkach kontrola drogowa wiązała się z przekroczeniem dozwolonej przepisami prędkości, a w czterech – niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania" przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

6 komentarzy

 • Odpowiedz Kierowca2 poniedziałek, 17 lipca 2017 12:43 Umieszczone przez: Kierowca2

  Patrząc na to jak większość jeździ, to bardzo mało ukarano.
  I przydałyby się też o kontrole nie tylko pod kątem prędkości, ale również:
  * wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, szczególnie na drogach dwupasmowych (plaga w Łomży),
  * jazda na światłach dziennych w nieodpowiednich warunkach (deszcz, zmrok),
  * chińskie ledowe światła do jazdy dziennej, które nic nie dają, lub zamontowane niepoprawnie (zbyt nisko, zbyt wąsko),
  * przekraczanie ciągłej linii przy skrętach - zamiast zająć prawy pas od razu, to lewym przez ciągłą i na prawy jeździ wielu,
  * nie używanie kierunkowskazów lub nieumiejętne (można bagatelizować, ale ile niejasności na drodze przez to powstaje),
  * okupowanie lewego pasa, podczas gdy prawy jest wolny,
  * a w trasie to również nie zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu (polska szkoła jazdy na zderzaku).

 • Odpowiedz szofer poniedziałek, 17 lipca 2017 13:03 Umieszczone przez: szofer

  Tylko 140 skontrolowanych pojazdów i miliony debili za kierownicą - to jest to!

 • Odpowiedz polo wtorek, 18 lipca 2017 07:59 Umieszczone przez: polo

  17 lipca - przejście dla pieszych przed szkołą muzyczna na Al. Legionow i o włos od tragedii. Dwie młode kobiety przepuszczane na jednym pasie ruchu w ostatniej chwili zatrzymały się przed idiotą nie ustępującym im pierwszeństwa na drugim pasie.

 • Odpowiedz polo wtorek, 18 lipca 2017 08:00 Umieszczone przez: polo

  Montować kamery na pasach i zabierać prawa jazdy idiotom!

 • Odpowiedz Kierowca2 wtorek, 18 lipca 2017 08:25 Umieszczone przez: Kierowca2

  Kontrole wyprzedzania na pasach i plota po mieście i okolicy by się rozniosła - ludzie zaczęliby pojmować o co w tym chodzi. Skoro z kursu nauki jazdy nie wynieśli lub nie są na tyle zdolni umysłowo aby przewidzieć konsekwencje, to trzeba ich uświadomić dosadniej. W Krakowie takie akcje kontrolne są normą i mandaty się sypią.

 • Odpowiedz qwert123456 wtorek, 18 lipca 2017 09:07 Umieszczone przez: qwert123456

  na tym przejściu to norma...zawsze ci na drugim pasie się nie zatrzymują... jakby zainstalowali kamery to by się mandaciki posypały

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu