poniedziałek, 17 lipca 2017 10:05

Policja posumowała weekendową akcję "Prędkość"

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Policja posumowała weekendową akcję "Prędkość" fot. KMP Łomża
Ponad 140 skontrolowanych kierowców i 80 nałożonych mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości, to bilans przeprowadzonej przez Policję podczas minionego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Prędkość". Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas dwudniowej akcji skontrolowali ponad 140 pojazdów i kierowców. W 83 przypadkach kontrola drogowa wiązała się z przekroczeniem dozwolonej przepisami prędkości, a w czterech – niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania" przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

W górę