poniedziałek, 17 lipca 2017 10:04

Pijany tatuś "opiekował się" dziećmi

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
Policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę, który mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie "opiekował się" dwojgiem swoich małych dzieci. Nieodpowiedzialny rodzic noc spędził w policyjnym areszcie, a sprawą zajmie się teraz sąd. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo może grozić kara do 5 lat więzienia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie otrzymał wczoraj informację, że na balkonie jednego z mieszkań ma przebywać zamknięte dziecko. Na miejsce interwencji natychmiast został skierowany patrol, który po przybyciu zastał na balkonie pierwszego piętra wystraszoną i płaczącą dziewczynkę.

Policjanci bezzwłocznie udali się do mieszkania, lecz mimo wielokrotnego pukania do drzwi, nikt ich nie otworzył. Okazało się, że mieszkanie było niezabezpieczone, a policjanci swobodnie weszli do środka. Wewnątrz mieszkania mundurowi zastali śpiącego 24-latka, od którego wyczuli silną woń alkoholu.

Funkcjonariusze natychmiast uwolnili zamkniętą na balkonie płaczącą 4-letnią dziewczynkę, a także zaopiekowali się jej 1,5 rocznym bratem, który leżał na podłodze w sąsiednim pokoju. Dzieci były brudne i wyglądały na zaniedbane, a w mieszkaniu policjanci zastali ogólny nieład i nieporządek. Na miejsce interwencji wezwano załogę pogotowia, która zabrała dzieci do szpitala.

Mundurowi, zatrzymali nieodpowiedzialnego 24-letniego ojca, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego opiekuna zajmie się sąd. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo może grozić kara do 5 lat więzienia.

W górę