vizo-mylomza kursy maturalne 1000
poniedziałek, 17 lipca 2017 10:20

Sprytnie ukryta kontrabanda [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Sprytnie ukryta kontrabanda [FOTO] fot. KAS
11 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu, a schowanych w sprytnie ukrytej piwnicy, odnaleźli przechwycili Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Wejście do niej prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową.

ladne-dywany

Mundurowi ze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali prywatną posesję w jednej ze wsi w pow. ostrowskim (woj. mazowieckie). Wcześniejsza analiza oraz wnikliwe ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie na jej terenie 50-letniego mężczyzny trudniącego się obrotem tytoniową kontrabandą.
Podczas przeszukania posesji kontrolujący znaleźli niemal 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ukrytych w piwnicy, do której jedyne wejście prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową.

Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ok. 250 tys. złotych z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych. Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko właścicielowi posesji sprawę karną skarbową. Mężczyzna, który teraz odpowie przed sądem, oprócz przepadku papierosów musi liczyć się z wysoką grzywną.

Galeria zdjęć

2 komentarzy

  • Odpowiedz palacz nałogowy poniedziałek, 17 lipca 2017 11:12 Umieszczone przez: palacz nałogowy

    Zuch chłopaki - jest się czym chwalić.

  • Odpowiedz Jurecse poniedziałek, 17 lipca 2017 11:51 Umieszczone przez: Jurecse

    11 000 paczek. 250 000 strat do.skarbu panstwa. To po ile ta paczka wychodzi?? 22 zl?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu