poniedziałek, 17 lipca 2017 10:20

Sprytnie ukryta kontrabanda [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Sprytnie ukryta kontrabanda [FOTO] fot. KAS
11 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu, a schowanych w sprytnie ukrytej piwnicy, odnaleźli przechwycili Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Wejście do niej prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową.

Mundurowi ze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali prywatną posesję w jednej ze wsi w pow. ostrowskim (woj. mazowieckie). Wcześniejsza analiza oraz wnikliwe ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie na jej terenie 50-letniego mężczyzny trudniącego się obrotem tytoniową kontrabandą.
Podczas przeszukania posesji kontrolujący znaleźli niemal 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ukrytych w piwnicy, do której jedyne wejście prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową.

Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ok. 250 tys. złotych z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych. Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko właścicielowi posesji sprawę karną skarbową. Mężczyzna, który teraz odpowie przed sądem, oprócz przepadku papierosów musi liczyć się z wysoką grzywną.

Galeria zdjęć

W górę