vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
wtorek, 08 sierpnia 2017 15:29

Opłaca się dożyć 100 lat. Również finansowo...

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Seniorom, którzy ukończyli w tym roku 100 lat przysługuje dodatek w wysokości ponad 3,5 tys. zł. Jest to świadczenie przyznawane wszystkim bez względu na staż pracy czy pobieraną emeryturę lub rentę. Oznacza to, że jedynym warunkiem aby je otrzymać jest ukończenie 100 lat. W naszym województwie ZUS wypłaca dodatkową emeryturę 54 osobom w wieku stu i więcej lat.

- Świadczenie to wypłacane jest co miesiąc i stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Aby otrzymać dodatkową kwotę pieniędzy do już pobieranego świadczenia nie potrzebna jest żadna wizyta w ZUS, składanie wniosku ani załatwianie innych zbędnych formalności - informuje Katarzyna Krupicka, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Wypłata tej należności przysługuje także tym, którzy nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia i nie otrzymywali emerytury, ani renty. Takie osoby, które nigdy nie były zatrudnione, muszą złożyć wniosek z dokumentem potwierdzającym datę urodzenia. Gdy tylko ukończą 100 lat przysługuje im świadczenie, które w tym roku wynoszą 3536,87 zł brutto. Stulatkowie i starsi otrzymują więc co miesiąc z tytułu wieku jak najbardziej zasłużone wypłaty. Warto docenić takie osoby, tym bardziej, że z wyliczeń GUS wynika, że w Polsce średnio żyjemy aktualnie 81,9 lat.

W naszym województwie ZUS wypłaca dodatkową emeryturę 54 osobom w wieku stu i więcej lat. W 2016 roku ZUS-y w całym kraju wypłacały 2,3 tyś. tych świadczeń. Jak wynika ze statystyk z 2015 roku tego szacownego wieku częściej dożywają kobiety, których jest 84 proc.

- Nasi pracownicy za zgodą jubilatów lub ich bliskich składają wizyty stulatkom w domach i wręczają im list gratulacyjny od prezesa ZUS-u - przekazuje Krupicka. - W chwili obecnej naszą najstarszą dostojną emerytką, jest Pani, która w tym roku ukończyła 110 lat. Świadczenie wypłaca jej Inspektorat w Zambrowie. To duża przyjemność dla naszego regionu mieć świadomość tego, że warunki w tej części naszego kraju sprzyjają długowieczności - dodaje.

4 komentarzy

 • Odpowiedz bolek walczyl z komuna 0.5L wtorek, 08 sierpnia 2017 21:51 Umieszczone przez: bolek walczyl z komuna 0.5L

  jak by po rzadzilo to by tym ludziom zabierali i przejadali u sowy

 • Odpowiedz Zustokurwy wtorek, 08 sierpnia 2017 22:18 Umieszczone przez: Zustokurwy

  Niewiele się złodzieje wysilili
  ..
  Rozumiem gdyby zakład utylizacji staruszków płacił za przeżycie 70 lat!

 • Odpowiedz beka środa, 09 sierpnia 2017 09:38 Umieszczone przez: beka

  Taaaa, wnuczuś się ucieszy

 • Odpowiedz Oko środa, 09 sierpnia 2017 09:40 Umieszczone przez: Oko

  Odnośnie długowieczności , to zapraszam na cmentarz , średnia życia 60 lat :(

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback