vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
środa, 09 sierpnia 2017 07:05

Sejmik wypowiedział się w sprawie ASF

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Sejmik wypowiedział się w sprawie ASF fot. Wrota Podlasia
- PiS w kampanii wyborczej zapowiadał uporanie się z problemem ASF w 3 miesiące, a tu nie dość, że minęły 2 lata to jeszcze choroba się rozprzestrzeniała - mówił podczas poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego wicemarszałek Maciej Żywno.

Sesja została zwołana na wniosek grupy ośmiu radnych w innej sprawie. Chodziło o przyjęcie uchwały w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody i upoważnienie marszałka do wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Kwestią sporną było nadanie nowego statutu Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. 

W sesji uczestniczyło tylko 16 radnych. Zabrakło radnych klubu PiS, a przewodniczący Sejmiku Jarosław Dworzański poinformował, że będzie się domagał pisemnych usprawiedliwień z powodu nieobecności na dzisiejszych obradach.

W trakcie obrad radni uzupełnili proponowany porządek obrad o przyjęcie stanowiska Sejmiku w sprawie sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń na terenie województwa podlaskiego.

- 28 lipca odbyła się tu debata z udziałem i na ich wniosek – rolników, hodowców, producentów – na temat rozszerzającego się zagrożenia ASF w województwie podlaskim. W debacie nie wzięli udziału przedstawiciele ministerstw rolnictwa i środowiska. Żądamy podjęcia stosownych działań ze strony owych ministerstw, by zatrzymać rozprzestrzenianie się choroby – uzasadniał członek zarządu Stefan Krajewski.

- Myślę, że to dobry moment na podjęcie takiego stanowiska. PiS w kampanii wyborczej uporanie się z problemem ASF w 3 miesiące, a tu nie dość, że minęły 2 lata to jeszcze choroba się rozprzestrzeniała. Z 2 ognisk i 3 przypadków do końca kadencji tamtego rządu, mamy teraz 30 ognisk ASF i rozprzestrzenianie się choroby poza nasze województwo – dodał wicemarszałek Maciej Żywno.

Radni podjęli stanowisko (za – 14, wstrzymujących się – 2).

1 komentarz

  • Odpowiedz Kitoszi środa, 09 sierpnia 2017 12:00 Umieszczone przez: Kitoszi

    bo to prawda pisowski minister obiecywał rozwiązanie problemu a mija dwa lata i nic a ognisk coraz więcej. Za kolejne dwa lata to ani jedna świnia nie będzie w podlaskim hodowana i wówczas dopiero bieda zajrzy w oczy podlasianom

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback