rekrutacja 2017
środa, 09 sierpnia 2017 11:35

Pomóżmy Dawidowi i jego rodzinie wybudować nowy dom

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ośmiomiesięczny Dawidek z Rogienic to nowy podopieczny Domowego Hospicjum dla Dzieci, które prowadzi Fundacja „Pomóż Im". Chłopczyk cierpi na nieodwracalny i postępujący zanik mózgu. Ma kochających rodziców i oddane rodzeństwo. Jednak jego rodzina żyje na skraju ubóstwa, w bardzo trudnych warunkach. Mieszkają w jednoizbowym, drewnianym domku...

my lomza

Rogienice Wielkie to niewielka miejscowość w powiecie kolneńskim. To tutaj w skrajnie trudnych warunkach żyje rodzina Dawida. Stary i drewniany budynek po dziadkach jest niewielki. A do tego realnie grozi zawaleniem. Na około 30 m2 mieści się kuchnia i pokój, dodatkowo jest w bardzo złym stanie technicznym. Jest zatem nie tylko mały ale i niebezpieczny. Nie ma w nim łazienki, szwankuje też ogrzewanie. W jedynym pokoju na dwóch łóżkach śpią cztery osoby. Mama i mały Dawid noce spędzają w kuchni, bo choroba chłopca jest wyjątkowo ciężka i nieprzewidywalna. Potrzebne są kosztowne leki i stała opieka lekarska, którą zapewnia Hospicjum.

- W związku z tym nie mogę pójść do pracy. Całymi dniami zajmuję się Dawidem. Na życie zarabia tylko mąż. Pracuje w piekarni. Całe szczęście, że zaopiekowała się nami Fundacja – mówi mama chłopca.

Poza Dawidkiem w domu jest jeszcze trójka dzieci: 11 - letnia Julka, 8 - letni Dominik i 4 - letni Bartosz. Cała rodzina podjęła wyzwanie i własnymi siłami, próbują dobudować do obecnego budynku nowy dom. Jest im bardzo ciężko, ponieważ mają skromny budżet i wszystkie prace muszą wykonywać sami. Tata Dawida pracuje w zasadzie całą dobę. Nocą w piekarni, a w dzień dosłownie – własnymi rękoma – przygotowuje dom. Musi się jednak spieszyć aby zdążyć przed jesienią.

Nowy dom, choć niewielki, ale zapewni rodzinie niezbędne minimum socjalne i zagwarantuje odpowiednie warunki do opieki nad nieuleczalnie chorym chłopcem. Na parterze, o powierzchni ok. 20 m2 znajdzie się kuchnia z jadalnią i miniaturowy salon pod schodami a na piętrze uda się wygospodarować miejsce na dwa pokoiki.

- To co niesamowite i piękne w tej rodzinie, to ogromna, dająca się dostrzec od samego progu miłość i wzajemne wsparcie. W obecnych pracach remontowych pomaga 8 - letni Dominik. Tata
w pracy, mama zajmująca się domem i chorym dzieckiem, więc on sam po prostu działa – podkreśla Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im". - Naprawdę nie mają lekko i musimy im pomóc.

Fundacja postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy, dzięki którym będzie można sfinansować zakończenie budowy i wykończenie domu. Jeśli uda się zgromadzić odpowiednie środki oraz dodatkowo podstawowe wyposażenie, rodzina Dawida może przenieść się do nowego lokum praktycznie w ciągu 2-3 tygodni. W tym wypadku liczy się jednak czas, bo noce stają się coraz chłodniejsze a jesienne chłody szybko zastąpią słoneczne lato.

Dlatego Fundacja zwraca się z gorącą prośbą zarówno o wsparcie finansowe jak również o pomoc rzeczową w postaci materiałów wykończeniowych i wyposażeniowych. Dodatkowo liczy, że znajdą się osoby, które w ramach wolontariatu pomogą tacie Dawida w pracach budowlanych i remontowych.

- Wiele razy organizowaliśmy pomoc tym, których życie nie rozpieszczało i zawsze się nam udawało. Wierzę, że i tym razem się uda, ponieważ ta rodzina w sposób szczególny na to zasługuje – mówi Arnold Sobolewski.

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji:

Bank Millenium 39 1160 2202 0000 0001 6161 7622
z tytułem wpłaty: dom dla Dawida
dla wpłat zza granicy SWIFT: BIGBPLPW

We wszystkich sprawach związanych z pomocą dla rodziny Dawida proszę się kontaktować z Anną Metelską 663 350 840 lub e-mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

38 komentarzy

  • Odpowiedz dom środa, 09 sierpnia 2017 12:24 Umieszczone przez: dom

    Rodzina żyje na skraju ubóstwa.Czy rodzina nie dostaje wszystkich zasiłków na 4 dzieci? Ma tylko trudne warunki mieszkaniowe.

  • Odpowiedz ? środa, 09 sierpnia 2017 14:00 Umieszczone przez: ?

    I dlaczego nasze państwo takim ludziom nie pomoże tylko daje kasę na imigrantów?

  • Odpowiedz D środa, 09 sierpnia 2017 14:01 Umieszczone przez: D

    Myślę, że dostają 500+ i jakiś zasiłek na chore dziecko, dopłaty do węgla i pewnie coś jeszcze by się znalazło, ale nie zmienia to faktu, że dom jest w opłakanym stanie a budowa nowego nie jest tanią inwestycją...

  • Odpowiedz Otworzcie oczy środa, 09 sierpnia 2017 14:08 Umieszczone przez: Otworzcie oczy

    Ci ludzie to moi sasiedzi. Pieniedzy im nie brakuje, ojciec pracuje, 500+x4, handel zwierzetami, plus jeszcze cos tam. Przez pewien czas byla tam meta alkoholu, nie wiem jak teraz. Ojciec tyle co zarobi w piekarni to 2 albo i 3 razy tyle na lewo zarobi. Szkoda, ze na zdjeciu nie ma w tym roku dobudowanych pokoi i lazienki. Matka tego dziecka to pijaczka i palaczka, ktora nie stronila od uzywek w trakcie ciazy i to ona doprowadzila Dawida do takiego stanu. Tam jest patologia, Bartka notorycznie podrzucaja moim rodzicom pod opieke. Niejednokrotnie takie wrzaski dzieci slysze od nich z posesji, ze sie zastanawiam czy tam nie potrzeba wezwac policji czy cos. Rodzice kurwy itp na caly glos sadza na te dzieci. A dwojka starszych Julia i Dominik zajmuja sie soba calymi dniami. Pewnego razu jak matka przyszla po Bartka az sie zanosil z placzu, ze nie chce do domu. A ona na to: "nie becz bo dostaniesz jak wczoraj i dopiero bedzie placz". Ludzie! Ogarnijcie sie. Dziecka szkoda wiadomo, ale bez przesady!!!

  • Odpowiedz gak środa, 09 sierpnia 2017 14:18 Umieszczone przez: gak

    re: Otworzcie oczy

    Zwróciłem się do fundacji o sprawdzenie i weryfikację informacji zawartych w komentarzu.

  • Odpowiedz troskliwy środa, 09 sierpnia 2017 14:35 Umieszczone przez: troskliwy

    na Zachodzie, jeśli rodzina jest niewydolna, nie potrafi zapewnić dzieciom minimum warunków opiekuńczo-wychowawczych, zostaje pozbawiona praw do wychowywania, a dzieci zabierane do państwowych placówek lub rodzin zastępczych, natomiast w kato-polsce obowiązuje anachroniczna zasada, że dziecko jest niewzruszalną własnością prywatną rodzicieli

  • Odpowiedz Kruk środa, 09 sierpnia 2017 15:13 Umieszczone przez: Kruk

    Przykro mi ze musze to napisac,ale znam ta rodzine I andrzej to bardzo pracowity czlowiek I napewno duzo bardziej wrazliwy niz matka tych dzieci.musze jednak napisac to co widzialam na wlasne oczy....matka dziecka magda bedac w ciazy paradowala po ulicy z puszka piwa w jednym reku I z petem w drugim reku....przesiadywala z kolezanka na szkolnym placy zabaw popijajac browarki....masakra!a dzieci szkoda mi bardzo.I moze warto im pomoc chodzby ze wzgledu na te dzieciaki....

  • Odpowiedz dom środa, 09 sierpnia 2017 16:28 Umieszczone przez: dom

    Asystent rodziny potrzebny z gminy.Matkę na leczenie?

  • Odpowiedz Fundacja środa, 09 sierpnia 2017 16:38 Umieszczone przez: Fundacja "Pomóż Im"

    Szanowni Państwo, przeprowadzony przez Fundację wywiad środowiskowy nie wykazał żadnych niepokojących zjawisk ani zachowań mogących świadczyć o podobnych zdarzeniach. Jednak jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek informacje, które mogą świadczyć o tym, że jest inaczej - bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z Fundacją "Pomóż Im" pod numerem telefonu: 85 66 22 003. To dla nas szalenie ważne. Dziękujemy.

  • Odpowiedz żeczliwy środa, 09 sierpnia 2017 17:08 Umieszczone przez: żeczliwy

    to wszystko to oszczerstwa i kłamstwa ludzie po prostu im zazdroszcza że mimo trudnych warunków jakie mają nie poddają się i walczą o lepsze jutro znam ich bardzo dobrze to wspaniała rodzina kochająca się a to nie ich wina że trafiło im się chore dziecko. bo. każdego to może spotkać. ja też mam chore dziecko i nikogo nie oczerniam.może i mają zasiłki ale to za mało.więc ludzie ogarnijcie się. jeśli nie chcecie im pomoc to dajcie im spokuj.

  • Odpowiedz Wkurzony dzieciak środa, 09 sierpnia 2017 17:34 Umieszczone przez: Wkurzony dzieciak

    Szkoda, ze bardzo dobrze nie znasz zasad ortografii... Te dzieci zajmują się same sobą, więc nie mów, że to wspaniała, kochająca rodzina. A to najmłodsze jest chore bo matka to alkoholiczka i palaczka, a nie "bo to nie ich wina". Wstyd zamieszczać taką wypowiedź w Internecie. Po twoim stylu wypowiedzi wnioskuje, że zapewne jesteś człowiekiem ich pokroju, ale to mnie nie dziwi. Patolę ciągnie do patoli.

  • Odpowiedz troskliwy środa, 09 sierpnia 2017 19:04 Umieszczone przez: troskliwy

    nie wolno odmawiać pomocy choremu dziecku tylko dlatego, że jego nieszczęście może być przez matkę zawinione..., tylko nie wiadomo, czy najpierw nie należałoby tego dzieciaka umieścić w specjalistycznej placówce opiekuńczo-leczniczej...

  • Odpowiedz Życzliwa jak nigdy środa, 09 sierpnia 2017 19:50 Umieszczone przez: Życzliwa jak nigdy

    Ludzie znam tą rodzinę i napewno matka nie jest alkoholiczką. Dawid nie jest chory przez matkę Ani razu nie widziałam by piła w ciąży. Ja również paliłam w ciąży i moje dziecko urodziło się zdrowe. Jak nie znacie ich to nie oceniajcie. Pisać można dużo. Ludzie patrzcie na siebie bo ludzie są tam o wiele gorsi a wy ich uwielbiacie.!!!!!!!!!

  • Odpowiedz Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) środa, 09 sierpnia 2017 20:06 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

    jak wygląda katolicki DOM w Łomży ?
    DOM dla wielu katolików równa się RODZINA

    co powiecie o DOMU w którym matka znęcała się psychicznie nad dzieckiem które posyłała do ks.pedofila dokonując wyparcia

    Rozumiem że Hierarchowie ptfu "OJCOWIE" "Kościoła Łomżyńskiego" mogą zrobić wyparcie i ofiarę ks.pedofilii delegować na sprawcę agresji (por. Michalik o ks.Dobrodziejach molestowanych przez dzieci) np. z powodu toksycznych relacji między matką wierną Kościołowi i niewierną dziecku w tym Kościele krzywdzonym

    Rozumieniem że spowiednik takiego dziecka będzie tłumaczył usprawiedliwiał zło wobec niego i ćwiczył przywiązanie do męczeństwa

    TAK SIĘ ROZBESTWIA BESTIĘ+

    DOM z wierzchu ładny a w środku religijna zgnilizna


    "Dawidowi" + ("Goliat" i jEgo katolicka rodzina) - jak dziecko ma się uporać z kalką jaka matka zrobiła w środowisku ?

    Gdzie ma jako dorosły szukać ratunku w nieszczęściu losowym skoro jako dziecku w tym DOMU pełnym piekła WOJNY DOMOWEJ odmówiono mu pomocy ... "dla jego dobra" zmuszając do obcowania z Ks.Pedofilem na plebanii i przy ołtarzu ?

    ps

    Matka stała pod krzyżem i razem z "arcy kapłanami" krzyczała na krzyż - taka metafora obrazu "dziewictwa" Dziewiczych nastaw "fabrycznych" jakich zabrakło religijnie nastawionej matce ofiary ks.pedofila

    Ks.Popielski B U C U obmyj cie panie z twojej winy i oczyść z grzechu twojego zaniechania(w potrzebie) + dobicia(w ucisku) !!!!!!!!!!!!!!!

    wasze lekarstwo na konflikt w rodzinie "odejdź" "to czego tam jeszcze mieszkasz" "policja" "pogotowie" - 100m2 na osobę tak bezwiednie można zamienić na bezdomność ? - Można dla ŚwiętEgo spokoju w duchu Ojca Świętego tak samo jak święta inkwizycja pozbywająca się "NIECHCIANYCH" "Dzieci Kościoła" bo matka Kościół na jedne dzieci się wypina z serdecznością a inne spuszcza do szamba jak Katoliccy Hierarchowie wysraną wieczorem poranną komunię

    ps

    Pozdrówcie ks.Biskupa "Honorowego obywatela Łomży" GOŁOSŁOWNEGO ORĘDOWNIKA RODZIN+ (lepszego sortu)

    Ks.ŚWINIO (por. "Folwark Zwierzęcy") STEFANEK JEZUS ZANIM POSZEDŁ DO DOMU OJCA WSTĄPIŁ DO PIEKŁA NIE ZABIEGAŁ O HONORY !!!!!!!!!!!!!!

  • Odpowiedz Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) środa, 09 sierpnia 2017 20:21 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

    ptfu "poprawcie mnie jak się mylę" (JPII) jak kogo gola oczy od błędów pisarskich to powiem że "Błędy" "Ojców" "UCZONYCH W PIŚMIE" "i jeszcze" t/UCZONYCH W PRAWIE odczuwa cała "święta" rodzina

    ps

    o czym marzy dorosły człowiek w takiej rodzinie "zajebany" ? tych lat nie odda nikt ale ... małemu dziecku które dziedziczy tą C U R V A(wł)Rodzinę dziadków od tego C U R V A(wł)Kościoła coś się należy za ZBIOROWY GWAŁT (na Dekalogu też) na Komórce społecznej z jakiej wychodzi ono na starcie w okaleczone życie

  • Odpowiedz Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) środa, 09 sierpnia 2017 20:35 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

    @ Życzliwa jak nigdy

    po wielu latach walki o prawdę z całą stanowczością mogę powiedzieć że ludzie którzy znali Jezusa i jego rodzinę (por.Mt 12 48-50) posłali go na golgotę pełniąc wolę Ojca (por. J 8, 44) Na golgocie (stacje) "DROGI KRZYŻOWEJ" dotyczą DEKALOGU a zwłaszcza spotkania Jezusa z "OJCEM" I MATKĄ - WSPÓLNOTĄ z jakiej się człowiek rodzi w społeczeństwie

    ks.STEFANEK jesteś "FAŁSZYWYM PROROKIEM" w małej rzeczy byłeś niewierny a o honorowy tytuł sobie zadbałeś swoim "ogonkiem" "przy dupników" dopisując sobie zaszczytne miejsce - jak szatan na szczycie drzewa (zakazanego) hierarchii (spełniania pożądań por. J 8, 44)

  • Odpowiedz olcia środa, 09 sierpnia 2017 21:12 Umieszczone przez: olcia

    "Wywiad środowiskowy nie wykazał żadnych niepokojących zjawisk" Jednorazowy wywiad ma wykazać jakieś nieprawidłowości?Litości!!!
    Ta rodzina powinna być pod stałym nadzorem.Jeżeli matka paląca ruskie fajki nad chorym dzieckiem to normalne zjawisko to niech to będzie normą.Ja uważam ,że dla tego dzieciaczka potrzebna jest pomoc ale trzeba też do "porządku"matkę przywrócić
    P.S.Prawdą jest ,że w ciąży paradowała się po wsi z papierochem i to na 100%ruskim oraz z browarem.

  • Odpowiedz & środa, 09 sierpnia 2017 22:18 Umieszczone przez: &

    Niech ten kto ją widział to niech idzie do niej i jej to powie w oczy bo tak tylko świnię się zachowują a nie ludzie to wszystko kłamsta ktoś bardzo jej chyba nienawidzi a to jest jej sprawa jakie papierosy pali nie ona pierwsza i nie ostatnia paliła w ciąży ludzie co ona wam takiego zrobiła że tak ja oczerniac możecie to przykre to bardzo fajna osoba zachowajcie odrobinę godności i napiszcie prawdę wstyd mi za was to nie do pomyślenia każdego to może spotkać a za pomówienia może was. pozwać

  • Odpowiedz wiśta wio środa, 09 sierpnia 2017 22:27 Umieszczone przez: wiśta wio

    4x500+, jakiś zasiłek na chore dziecko, dopłaty do węgla i pewnie jeszcze coś,ojciec pracuje w piekarni ( pieczywo darmo-deputat), jakiś handel zwierzętami (nawet i okazjonalny, ale zawsze coś wpadnie ), matka tłumaczy się ,że do pracy nie może pójść - dziecko chore wymaga całodobowej opieki - a czy wcześniej gdzieś pracowała przed urodzeniem Dawidka?
    ... jak to prawda, to z "mety" też parę groszy wpadło :)


    Pytanie : mają gospodarstwo, jakąś ziemię - ha, może choć przydomowy ogródek warzywny ?
    Zaradni ludzie,którym by się chciało, mogą,( bo mają przecież możliwości)hodować kilka kur ( zawsze będą jajka i czasem mięso), zbić parę klatek i hodować króliki ( paszy/ zielska to i o rowach można narwać ), jak nie krówka, to dwie, trzy kozy itp...
    Pytanie : czy się chce, czy liczą tylko na drapane ?


    TAKA BIEDA NIE WZIĘŁA SIĘ NAGLE ,co robili do tej pory by polepszyć sytuację bytową ?

    Szkoda dziecka, nie wiadomo, czy najpierw nie należałoby tego dzieciaka umieścić w specjalistycznej placówce opiekuńczo-leczniczej...

  • Odpowiedz wiśta wio środa, 09 sierpnia 2017 22:34 Umieszczone przez: wiśta wio

    ..."ponieważ ta rodzina w sposób szczególny na to zasługuje"

    Może tak jaśniej, co takiego dokonali, że W SPOSÓB SZCZEGÓLNY ZASŁUGUJĄ NA POMOC ?

    ... jeżeli to prawda, co piszą ludzie, to jak stać ich na fajki i browary - to niech nie wyciągają rąk po jałmużnę !

  • Odpowiedz 	Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) środa, 09 sierpnia 2017 23:04 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

    @ wiśta wio
    gdzie tu widzisz ręce wyciągane po jałmużnę ?

    "... ta rodzina w sposób szczególny na to zasługuje" jako "miód" na wasze serce+miłosierdzie i tym większa to będzie "wasza" "zasługa" w niebie no chyba że nieba nie ma a raj na ziemi Tej Ziemi! jest tylko dla tych egoistów co wypaśli się na bałwochwalstwie i dzieciom nie pozwalają się rozwijać i rozkwitać

    ps

    nie karm trolla - pokarm księdza

  • Odpowiedz karitas kościołowi łomżyńskiemu w potrzebie środa, 09 sierpnia 2017 23:14 Umieszczone przez: karitas kościołowi łomżyńskiemu w potrzebie

    ZNIECZULICA "Kościoła Łomżyńskiego" zaczyna się na poziomie Duchowym ad intra et ad extra w wewnątrz na zewnątrz postępując na poziomie materialnym

    To bardzo ciekawe jest jaką miarą mierzą katolicy w "Kościele Łomżyńskim" ?

    wiśta wio

    Może tak jaśniej, co takiego dokonali, że W SPOSÓB SZCZEGÓLNY ZASŁUGUJĄ NA POMOC ? - nie nie dokonali tego co Kaczyński że mu fundacja z Białegostoku chce dworek ufundować mimo że Kaczyński singiel i na nędze nie narzeka

  • Odpowiedz Dekalogiem inteligencji od Jezusa w Dekalog inteligencji od Kremówek Paieskich czwartek, 10 sierpnia 2017 06:15 Umieszczone przez: Dekalogiem inteligencji od Jezusa w Dekalog inteligencji od Kremówek Paieskich

    Na tym domu pasowałby mural JPII Ojca świętego tak samo jak święta inkwizycja

    ps
    ZNIECZULICO PARAFIALNA
    "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali"

    PARAFIALNA INTELIGENCJO

    "jedni drugich brzemiona noście"


    ps

    Dekalogiem powieszonego na krzyżu w Dekalog wieszających krzyże jak narcyz biżuterię

  • Odpowiedz Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) czwartek, 10 sierpnia 2017 06:18 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

    PODŁY KOŚCIÓŁ PODŁYCH LUDZI - KOŚCIÓŁ BISKUPÓW ŁOMŻYŃSKICH jeden za drugim jeden po drugim upadłych jak upadłe anioły struże własnego egoizmu

  • Odpowiedz po ow[o]cach ich poznacie czwartek, 10 sierpnia 2017 06:27 Umieszczone przez: po ow[o]cach ich poznacie

    To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

    ps

    "głos katolicki" - "zawsze w dobrym nastroju" "i jeszcze" tylko "Informacje z dobrych stron"

    Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam BISKUP naszego KOŚCIOŁA. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – "owoc" pracy rąk ... "ludzkich"

  • Odpowiedz Dekalogiem Państwa Teoretycznego w Dekalog czwartek, 10 sierpnia 2017 08:29 Umieszczone przez: Dekalogiem Państwa Teoretycznego w Dekalog "Jaśnie" Państwa Praktycznego "Czarnej Madonny"

    paplik

    czy twoim zdaniem ochrzczone przy "parafialnym oknie życia" dziecko z gwałtu urodzone i/lub gwałtem dochowane w religijnym folklorze przez całe życie znoszące ciężar bycia "OBCYM CIAŁEM" dla "najbliższej" "rodziny" wytrzyma psychicznie KUL Tur owy dysonans poznawczy między TEORETYCZNĄ miłością bliźniego z katolickiej nauki społecznej Kościoła a PRAKTYCZNĄ miłością bliźniego stosowaną w parafialnej rodzinie ?

    Czy twoim zdaniem nie wolałoby to "Obce ciało" doznania aborcji zanim na dobre wykształciły by się katolickie zmysły potęgujące odczucia bólu na wieki wieków amen ?

    ps

    głową muru nie przebijesz a jak to "mur chiński" to i na obejście w pojedynkę nie ma szans i tak patrzysz jak gładko obok ciebie inni przez ten mur przechodzą i się dziwią i szydzą z "nieudacznika" z "rozbitą głową" a on patrzy jak innym bez wysiłku łatwo przejść przez to co dla nich jest jak powietrze

  • Odpowiedz 	Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) czwartek, 10 sierpnia 2017 08:48 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

    paplik

    Czy można kopać się z koniem ?

    są dzikie konie i ułożone współpracujące

    "kopanie" się z "kanonikami" czytam "aniołami stróżami" "kościoła ŁomżyńskiEGO" przypomina współpracę z dzikim koniem który został ci sprzedany za konia ułożonEgo domagasz się współpracy a on cie jeb... zanim się połapiesz że ten koń nie będzie współpracował może być już za późno

    podobnie jest z ks."fałszywymi prorokami" drogi do "Raju" (utraconego) "... jako w niebie tak i na ziemi..."


    ps

    czy tego "konia" (vide. nieszczęścia Trojan) można złapać jak byka za rogi w korridzie by go ujarzmić i ułożyć "jak bóg przykazał" w Dekalogu o jaki pytania Posłanej na Sejmową mównicę MRS.Krynickiej na TRYBUNIE w sejmie nadal pozostają aktualne "i jeszcze"(ks.Michalik o odpowiedzialności rodziców z dzieci molestujące ks.dobrodziejów) bez odpowiedzi ? czy to można pozostawić tak bez odpowiedzi ?

  • Odpowiedz Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) czwartek, 10 sierpnia 2017 09:11 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

    paplik

    dla Mr.Jezusa (od którego jest "DOBRA NOWINA")wiara jest punktem zwrotnym zaczepienia i wyrwania z drogi wiary na drogę prawdy tak przebiega proces zdrowej nauki+zdrowego życia zdrowej edukacji przy "kaganku oświaty" (por. J 8 32) teraz i zawsze i w nieskończoności

    dla Faryzeusza Szawła dla niepoznaki zwanego Świętym Pawłem wiara tak samo jak dla Ojca.Rydzyka jest punktem zaczepienie i trwania na wieki wieków amen w błędach powtarzanych przez "wiernych" jak w różańcu powtarzających ignotum per ignotum - co streszcza kaganiec oświaty synonim "ciemnogrodu"

    z tych dwóch kierunków rozwoju wynika etos miłości w pierwszym przypadku rodzącej się na drodze jedności w prawdzie na której nie ma konfliktów danych - cywilizacja (miłości) życia

    na drugiej to etos miłości męczeńskiej trwającej na golgocie życia - cywilizacja śmierci

    Szaweł - Paweł agent "służb specjalnych" "świątyni" "w dobrych zawodach wystąpił" "wiary ustrzegł" zawrócił chrześcijaństwo do punktu wyjścia do religijnego "DOMU NIEWOLI" Domu Ojca (J 8, 44)

  • Odpowiedz :) czwartek, 10 sierpnia 2017 09:26 Umieszczone przez: :)

    Dawid jest chory genetycznie ma padaczke wielo zlozeniową .do tego zanik mózgu do tej pory leczył się w Warszawie w centrum zdrowia dziecka od lipca należy do fundacji pomoż im i do hospicjum domowego więc jest pod stałą opieką lekarską i pielęgniarek .zostawcie jego matkę w spokoju .nie jest jej lekko wiele w życiu przesyła i wiele jeszcze przejdzie .i zapewniam was nie jest żadną pijaczką. na chore dziecko wiele się nie dostaje to tylko 153 zł opiekuńczego i 90 zł na rehabilitację to tylko kropla w morzu potrzeb .leki też kosztują plus wiele innych potrzeb związanych z opieką chorego dziecka .ludzie wstyd mi za was że tak dokuczacie jej .nie życze nikomu tego co ją spotkało bo życie to nie bajka wy sami nie wiecie co was jutro może spotkać .dajcie jej spokój i nie oczerniajcie jej

  • Odpowiedz wiśta wio czwartek, 10 sierpnia 2017 10:06 Umieszczone przez: wiśta wio

    fakt, nie wiemy co nas jutro może spotkać i dlatego uczciwie pracujemy dopóki możemy i jesteśmy zdrowi, ubezpieczamy się i odkładamy grosz na "czarną godzinę ",
    u nas nie wszystko idzie na fajki i przelew :)

  • Odpowiedz ? czwartek, 10 sierpnia 2017 11:45 Umieszczone przez: ?

    na przelew do zus... pzu itp... us+VAT'tykańskie + lokatorskie

  • Odpowiedz iskierka czwartek, 10 sierpnia 2017 12:33 Umieszczone przez: iskierka

    Ludzie opamiętajcie się!!!!!!!!!!!!!!zajmijcie się SWOIM ŻYCIEM.Nie wam rozliczać tą rodzinę!niech każdy patrzy sam na siebie iw ,,w swój ,,kołnierz zaglądać,bo u każdego coś się znajdzie .

  • Odpowiedz 	Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) czwartek, 10 sierpnia 2017 12:43 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

    @ iskierka

    Jezusowy sens zatraconej również w "Kościele Łomżyńskim" )(Dobrej Nowiny)Ewangelii(Teologii)Wyzwolenia(Zbawienia)Człowieka jest taki by się zająć sobą ... nawzajem i patrzeć się na to gdzie zmierza ze swym egoizmem przewodnia siła narodu pełna "fałszywych proroków" dbających o kościół jak o własną "Jaskinię Zbójców"

  • Odpowiedz :( czwartek, 10 sierpnia 2017 21:34 Umieszczone przez: :(

    Dajcie im spokój i przestańcie kłamać to zwykle po mówienia .to wspaniała rodzina która walczy z każdym dniem żeby było lepiej. Nik z nas nie jest ideałem. a życie tej rodziny nie oszczędza.wstydu wcale nie macie ze tak o nich piszecie i brak wam odwagi żeby powiedziec im to w oczy. Świnie nie ludzie z was.

  • Odpowiedz LeeannTab piątek, 11 sierpnia 2017 14:00 Umieszczone przez: LeeannTab

    Rewolucyjna aktualizacja oprogramowania SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
    Captcha rozwiązywanie problemów z Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
    I ponad 8400 innych rodzajów captcha,
    Z największą precyzją (80..100%) i największą prędkością (100 img na sekundę).
    Możesz połączyć XEvil 3.0 z wszystkimi najpopularniejszymi programami SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke i ponad 100 innych programów.

    Zainteresowany? Możesz zobaczyć wiele filmów o XEvil w YouTube.
    Przeczytasz to - potem działa!
    Powodzenia ;)


    XRumer201708c

  • Odpowiedz Zyczliwy poniedziałek, 14 sierpnia 2017 14:09 Umieszczone przez: Zyczliwy

    Ludzie, ale z Was swinie.. Jak mozecie oczerniac tak? Zazdroscicie ze ktos chce im pomoc. Maja taka tragedie, a wy jeszcze obgadujecie. Wstyd.

  • Odpowiedz współczyję czwartek, 17 sierpnia 2017 17:58 Umieszczone przez: współczyję

    DZIECKO jest chore, DZIECKO wymaga opieki. Nie dokładajcie cierpienia tej rodzinie wytykając błędy, z których połowa to wyssane z palca oszczerstwa. Dość juz mają cierpienia.Dajcie tym ludziom nadzieję, że nie zostali sami w takim trudnym momencie, w takiej trudnej sytuacji. Chwała tej Fundacji że okazuje współczucie i pomoc, bo jak widać sąsiedzi prędzej utopiliby w łyżce wody.
    Kto z was może być pewien że nie spotka go taka tragedia? Kto nie popełnił w życiu błędów?

  • Odpowiedz Edek z fabryki kredek czwartek, 17 sierpnia 2017 18:51 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

    do roboty ! a nie wiecznie liczyć na drapane patologia 500+ :))))))))))