jodr szepietowo
czwartek, 10 sierpnia 2017 11:56

Burza oszczędziła Łomżę, ale narobiła szkód w regionie [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Poranna nawałnica, która przeszła nad Łomżą i regionem wyglądała naprawdę groźnie. Na szczęście Łomża nie ucierpiała, bo burza tylko lekko "musnęła" nasze miasto. Nieco mniej szczęścia mieli jednak mieszkańcy regionu. W Nowogrodzie uszkodzony został dach budynku mieszkalnego, a w Grądach Woniecko powaliła drzewo na linię energetyczną.

banerwww4

Front burzowy, który około godz. 9.00 pojawił się nad Łomżą, rozciągał się przez pół Polski. Wydawało się, że w Łomży, która znalazła się niemal w jego centrum, rozpęta się prawdziwe piekło. Kiedy nadeszły gęste chmury burzowe w mieście zrobiło się ciemno jakby to nie był ranek a późny wieczór. Na szczęście nasze miasto nie doświadczyło tym razem siły żywiołu. Co prawda w ciągu pół godziny spadło tu ponad 10 litrów wody na każdy metr kwadratowy, ale nie spowodowało to takiego "potopu" jak ostatnim razem. Naprawdę intensywne opady trwały zresztą znacznie krócej.

Mniej szczęścia mieli jednak mieszkańcy regionu. W Nowogrodzie na ul. Kościelnej uszkodzony został dach budynku mieszkalnego. Miejscowi strażacy z OSP Nowogród musieli wezwać na pomoc kolegów z PSP w Łomży. Potrzebny był podnośnik, aby strażacy mogli zabezpieczyć uszkodzony dach. Nie został on całkowicie zerwany i nikt przy tym nie ucierpiał.

Nie ucierpiał też nikt w Grądach Woniecko, gdzie wichura towarzysząca burzy przewróciła drzewo. Upadło ono jednak na linię energetyczną, przez co mieszkańcy przez jakiś czas będą pozbawieni prądu.

Według prognoz synoptyków, nasz region nie zostanie już dzisiaj nawiedzony przez kolejne nawałnice. Inaczej niż południowa część Polski, gdzie mieszkańcy muszą jeszcze mieć się na baczności.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu