poniedziałek, 18 września 2017 16:15

Strażacy mają pełne ręce roboty z powodu wiatru i opadów deszczu. Łomżyczka zagraża budynkom! [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Kilkanaście interwencji odnotowali już dzisiaj łomżyńscy strażacy w związku z silnym wiatrem i ulewnymi opadami deszczu. Większość wezwań jak dotąd dotyczyła połamanych konarów i powalonych drzew, ale są już także zalania. Wezbrała też niewielka i spokojna zazwyczaj Łomżyczka, która może zagrozić budynkom mieszkalnym.

planeta asow

Deszcz pada od wczoraj dość intensywnie, ale przede wszystkim bez przerwy, co powoduje podniesienie się poziomu wód gruntowych. Co prawda do godz. 14.30 łomżyńscy strażacy otrzymali tylko dwa wezwania do podtopień, ale spodziewają się już kolejnych zwłaszcza, że woda całkowicie już wypełniła koryto niewielkiej Łomżyczki i zaczęła rozlewać się poza nim. Zagraża to budynkom mieszkalnym położonym najbliżej.

- Jest to bardzo specyficzna rzeka. Jeżeli będzie bardzo gwałtowny opad deszczu, to sytuacja może się bardzo szybko zmienić i należy liczyć się z zalaniami budynków mieszkalnych - tłumaczy bryg Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Dzisiaj natomiast, to padającego już drugi dzień deszczu, dołączył silny, porywisty wiatr, który łamie konary drzew, a niejednokrotnie powala całe drzewa. Wezwań do tego typu interwencji strażacy mieli o godz. 14.30 już 14 i spodziewają się kolejnych. Jak mówi bryg. Wilczyński, dzisiejszy dzień w Straży Pożarnej w Łomży obfituje w dużą ilość zdarzeń, a sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie.

- Spodziewamy się jeszcze kilku bądź też kilkunastu takich zdarzeń w dniu dzisiejszym - mówi Wilczyński.

Zgodnie z opublikowanymi przez synoptyków ostrzeżeniami, intensywne opady deszczu miały trwać dzisiaj do godz. 16.00, a porywisty wiatr ma przestać wiać około 19.00.

5 komentarzy

 • Odpowiedz kapsel poniedziałek, 18 września 2017 19:50 Umieszczone przez: kapsel

  Naocznie widać jak z łomżyczki robi się łomżing

 • Odpowiedz Łoj łoj poniedziałek, 18 września 2017 20:13 Umieszczone przez: Łoj łoj

  Każda rzeka ma naturalne obszary zalewowe. Ludziom budujacym domy przy rzeczce wydawało się, że to kanał sciekowy. Ostatnie lata nie obfitowały w duże opady deszczu i śniegu , lecz może się to zmienić, bo w przyrodzie wszystko dzieje się w cyklach.

 • Odpowiedz złodziejowo poniedziałek, 18 września 2017 21:44 Umieszczone przez: złodziejowo

  Gdzie mieli rozum jak się tam budowali...

 • Odpowiedz spred wtorek, 19 września 2017 08:35 Umieszczone przez: spred

  Takie rzeczki mają to do siebie, że szybko przybierają i równie szybko opadają. Dziś dzień bez deszczu i zacznie opadać.

 • Odpowiedz Rasz wtorek, 19 września 2017 21:32 Umieszczone przez: Rasz

  Ale wiało

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu