wloskie-wieczory dom lomza
piątek, 06 października 2017 11:56

Kolejne przekroczenie prędkości o 51 km/h oraz dwie kolizje z udziałem pijanych kierowców

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Kolejne przekroczenie prędkości o 51 km/h oraz dwie kolizje z udziałem pijanych kierowców fot. Archiwum MyLomza.pl
Wczoraj policjanci z łomżyńskiej jednostki zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem fiestą, który w Rydzewie w gminie Miastkowo przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Wczoraj też mundurowi wyjeżdżali do dwóch „pijanych" kolizji.

brico lomza

Wczoraj po godzinie 9.30 policjanci ruchu drogowego podczas służby na terenie gminy Miastkowo, w Rydzewie na ulicy Mazurskiej, zatrzymali 33-letniego kierowcę forda fiesty, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

- Mieszkańcy pobliskiej okolicy, wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tej ulicy. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy - podkreśla rzecznik KMP w Łomży.

Wczoraj też mundurowi z łomżyńskiej jednostki wyjeżdżali do dwóch, jak się później okazało, „pijanych" kolizji. Pierwsze zdarzenie miało miejsce ok. godz. 16.15 w Łomży na ulicy Sikorskiego. Tu kierujący vw transporterem 44 – latek podczas zmiany pasa ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu tym pasem kierowcy volvo. Doszło do zderzenia bocznego pojazdów. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że kierujący volkswagenem jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego prawie 1,7 promila. 44 – latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

O kolejnej kolizji informowaliśmy już wczoraj. Jak podaje Policja, dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał sygnał po godz. 19.10. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący oplem astrą na wysokości żwirowni w Jedwabnem wpadł do przydrożnego rowu. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, dwóch mężczyzn podróżujących astrą znajdowało się poza pojazdem. Zarówno od jednego jak i drugiego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem. 49 – latek wydmuchał ponad 3,1 promili i noc spędził w policyjnym areszcie a od 51 – latka została pobrana krew na zawartość alkoholu i został przekazany rodzinie. Teraz dokładne okoliczności i przyczyny zaistniałego zdarzenia ustalają policjanci z Jedwabnego.

- Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego - przypominają policjanci.

7 komentarzy

 • Odpowiedz Naciagane piątek, 06 października 2017 12:01 Umieszczone przez: Naciagane

  Strasznie naciągane. 101km/h

 • Odpowiedz krzepki.radek piątek, 06 października 2017 13:15 Umieszczone przez: krzepki.radek

  Ja bym nie przyjął mandatu i poszedł z tym do sądu. 1 km/h być może mieści się w granicy błędu.

 • Odpowiedz lolo piątek, 06 października 2017 13:16 Umieszczone przez: lolo

  błąd pomiarowy jest do 5km/h więc powinien nie przyjmować mandatu

 • Odpowiedz wasil piątek, 06 października 2017 13:27 Umieszczone przez: wasil

  Wszyscy ci co piszą głupoty o błędzie pomiarowym powinni wiedzieć, że wskazanie licznika pojazdu jest zawsze wyższe niż rzeczywista prędkość pojazdu. Reasumując kierowca fiesty "miał" na liczniku o około 8-9 km/h ponad 100km/h.

 • Odpowiedz krzepki.radek piątek, 06 października 2017 15:06 Umieszczone przez: krzepki.radek

  Możesz to jakoś potwierdzić - bo mi przy mandatach licznik vs radar równie wychodziło. Zwykłą zmiana rozmiaru felgi możesz nieświadomie przekłamać licznik. Więc nie wypisuj pierdół wskazując konkretne wartości. Januszu pomiarów

 • Odpowiedz Xc piątek, 06 października 2017 17:09 Umieszczone przez: Xc

  Janusze nie o 1 tylko pow. 50 i pokaż dziecko przepis który mówi o jakiejś twojej bzdurnej granicy błędu ...jeśli oczywiście wiesz co to jest prawo, przepisy na których się ono opiera itd... bo póki co to bzury które przytałeś zapewne w Internecie na jakimś forum gdzie ktoś słyszał a nie widział to nie są"wykładnią prawa"

 • Odpowiedz LorenGelix sobota, 19 maja 2018 06:51 Umieszczone przez: LorenGelix

  zaklady bukmacherskie

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu