wloskie-wieczory dom lomza
poniedziałek, 09 października 2017 10:24

Było blisko tragedii! [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Było blisko tragedii! [FOTO] fot. www.mylomza.pl
Niewiele brakowało, żeby na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Łomżą a Ostrołęką doszło dziś do tragedii. Skończyło się na szczęście na lekko uszkodzonej ciężarówce i zniszczonym aucie osobowym, którego kierowca miał dużo szczęścia, że wyszedł z tego cało. 

brico lomza

Kolizja wydarzyła się około godz. 9.20 w Starych Sierzputach, na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Łomżą a Miastkowem. Prawdopodobnie jadąca od strony Ostrołęki skoda zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu, wprost pod zmierzający w przeciwną stronę samochód ciężarowy. Tylko refleksowi i szybkiej decyzji kierowcy TIR-a, który "uciekł" w lewo, starszy mężczyzna kierujący osobówką może zawdzięczać, że nie doszło do czołowego zderzenia i skoda uderzyła w bok ciężarówki.

Po zderzeniu droga relacji Łomża Miastkowo była częściowo zablokowana. Ruch odbywał się wahadłowo.

Galeria zdjęć

5 komentarzy

 • Odpowiedz bandorka poniedziałek, 09 października 2017 12:56 Umieszczone przez: bandorka

  Nie ma ulubionego...nie dostosowal predkosci do warunkow panujacych na drodze?...

 • Odpowiedz SSMAAN poniedziałek, 09 października 2017 15:12 Umieszczone przez: SSMAAN

  Nie bo był za stary żeby rozpędzić się do 90tki

 • Odpowiedz wyklety poniedziałek, 09 października 2017 15:51 Umieszczone przez: wyklety

  TIR (skrót od fr. Transport International Routier, 'Międzynarodowy Transport Drogowy') – międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych w celu większej skuteczności przewozów drogowych.

  Samochód ciężarowy poruszający się na karnecie TIR wyjeżdżający z jednego państwa jest – w myśl konwencji TIR – sprawdzany i plombowany na przejściach granicznych albo w dowolnym urzędzie celnym zlokalizowanym w środku kraju wywozu towaru, a zostaje odplombowany i skontrolowany dopiero w państwie docelowym, natomiast wszystkie granice krajów tranzytowych mija z formalnościami ograniczonymi do minimum.

  Konwencję TIR zaczęto stosować tuż po skończeniu II wojny światowej (pierwsze porozumienie w tej sprawie zawarto w 1959 roku), a należy do niej kilkadziesiąt krajów: wszystkie w Europie, a także większość państw, które utrzymują dość dużą liczbę samochodów ciężarowych w ruchu międzynarodowym (między innymi Turcja, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, czy Iran). W lipcu 2016 roku konwencję TIR podpisała również Chińska Republika Ludowa.

  Samochód ciężarowy przewożący towar pod osłoną karnetu TIR powinien być opatrzony niebieską tabliczką z białym literowym skrótem TIR – stąd wzięło się potoczne określenie dużych samochodów ciężarowych w języku polskim mianem tirów. Użycie słowa tir w języku polskim jako określenie dużego samochodu ciężarowego, służącego do przewozów na trasach międzynarodowych, jest również poprawne.

 • Odpowiedz tur poniedziałek, 09 października 2017 18:15 Umieszczone przez: tur

  Przepraszam, dla kogo ten wykład o tirach?

 • Odpowiedz prezesa_zarządu poniedziałek, 09 października 2017 21:52 Umieszczone przez: prezesa_zarządu

  Kto przy zdrowych zmysłach jeździ samochodem ze znaczkiem kury na masce?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu