środa, 11 października 2017 07:54

Firma z Krakowa chce inwestować w gminie Nowogród

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Krakowska spółka Electricom Engineering planuje zainwestować w gminie Nowogród w budowę farm fotowoltaicznych. Firma poszukuje na terenie gminy działek do wydzierżawienia na 25-30 lat i obiecuje korzystne warunki dzierżawy. 

planeta asow

Jak informuje firma w ofercie przesłanej do Urzędu Miejskiego w Nowogrodzie, a skierowanej do wszystkich mieszkańców gminy, poszukuje ona terenów pod farmy fotowoltaiczne o powierzchni minimum 2 ha bez Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub z MPZP określonym pod instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Działki powinny być niezacienione, z linią średniego napięcia przebiegającą przez działkę lub w bezpośrednim sąsiedztwie.

- Interesują nas tereny w kategorii 4,5,6 klasy gruntów, równe, bez rowów i miejsc zalewowych, najlepiej poza obszarami wszelkiej ochrony krajobrazowo-przyrodniczej i piszą przedstawiciele spółki w swojej ofercie.

Mieszkańcy zainteresowani wydzierżawieniem posiadanych przez siebie terenów, przy pierwszym kontakcie z firmą, powinni podać numer oferowanej działki oraz nazwę miejscowości lub numer obrębu. Na tej podstawie pracownicy spółki dokonają wstępnej analizy inwestycyjnej.

Firma proponuje warunki czynszu dzierżawnego na poziomie 8-9 tys. zł za każdy hektar rocznie.

Spółka Electricom Engineering ma swoją siedzibę w Krajowie, ale działa praktycznie na terenie całej Polski. Jak podaje w informacji o sobie, zrealizowała już kilkadziesiąt inwestycji, z czego większość w zachodniej i południowej części kraju. Region północno-wschodni,  na mapie inwestycji Electricom Engineering, to jeszcze biała plama. Być może zapełnianie jej firma rozpocznie właśnie od gminy Nowogród, choć jej oferta trafiła zapewne również do innych samorządów.

8 komentarzy

 • Odpowiedz Blade środa, 11 października 2017 15:18 Umieszczone przez: Blade

  I tak nic nie będzie z tej inwestycji, bo włodarze Nowogrodu są nieudolni. Zero inwestycji, zero wykorzystywanych środków unijnych.

 • Odpowiedz mieszkanka Nowogrodu środa, 11 października 2017 17:33 Umieszczone przez: mieszkanka Nowogrodu

  Poczekamy,zobaczymy.Mamy nowego Burmistrza,na oceny przyjdzie czas.Każdy zasługuje na odrobinę zaufania.Panie Grzegorzu trzymam za pana kciuki.

 • Odpowiedz melek środa, 11 października 2017 18:18 Umieszczone przez: melek

  Nowy burmistrz jest chyba bylym zastepca starego

 • Odpowiedz aefde środa, 11 października 2017 18:22 Umieszczone przez: aefde

  a co ta pieniadze heheh 8 tys rocznie niech spier hehe wiecej rolnik za siano wezmie hehe inwestorzy z dupy

 • Odpowiedz Typ środa, 11 października 2017 18:39 Umieszczone przez: Typ

  A co tu ma się zmienić jak to dalej stara gwardia rządzi. Mają wizję rozwoju z lat 80-tych. Zrobić 200m chodnika przed wyborami, krzaczki wypielić - ot i cała inwestycja. Żenada....

 • Odpowiedz Kanguroo środa, 11 października 2017 18:54 Umieszczone przez: Kanguroo

  Czemu w Nowogrodzie ?

 • Odpowiedz lalala środa, 11 października 2017 20:41 Umieszczone przez: lalala

  Czemu w Nowogrodzie? Ano temu, ze kilka pana burmistrza ma działeczki w nowogrodzie

 • Odpowiedz Dlugi czwartek, 12 października 2017 07:20 Umieszczone przez: Dlugi

  A kto to bedzie wynajmowal gmina czy ludzie.... Nie wiem skąd komentarze o wlodarzach. Sciagneli inwestora reszta zalezy od ludu....

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu