środa, 11 października 2017 11:01

Błyskają dla bezpieczeństwa

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Błyskają dla bezpieczeństwa fot. KWP Białystok
Widziałeś policjantów przy przejściach dla pieszych? Jeśli tak, to pewnie zastanawiałeś się dlaczego tam stoją? W skrócie można odpowiedzieć, że dla bezpieczeństwa. Głównie chodzi o osoby piesze. Jest to stała akcja policyjna o kryptonimie "Błysk".

planeta asow

Podlascy policjanci na terenie całego województwa prowadzą działania „Błysk". Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

"Błysk" prowadzony jest w rejonie przejść dla pieszych podczas porannej i popołudniowej szarówki. Mundurowi swoją obecnością chcą zwrócić uwagę kierujących na dokładne obserwowanie drogi, a wśród pieszych - wzmóc zachowanie ostrożności, między innymi przy przechodzeniu przez jezdnię.

8 komentarzy

 • Odpowiedz TRUDNESPRAWy środa, 11 października 2017 11:29 Umieszczone przez: TRUDNESPRAWy

  No chyba nie ...

 • Odpowiedz pieszy środa, 11 października 2017 12:04 Umieszczone przez: pieszy

  ten błysk jest wyrazem bezradności i fiaska działań edukacyjnych policji wobec uczestników ruchu drogowego w obszarze pieszy - pojazd , przejście dla pieszych.

 • Odpowiedz Mieszkaniec środa, 11 października 2017 12:57 Umieszczone przez: Mieszkaniec

  Odjadą, a potem i tak kierowcy będą jeździć jak w rosji.

 • Odpowiedz 123 środa, 11 października 2017 12:59 Umieszczone przez: 123

  A piesi będą chodzić jak po stepach.

 • Odpowiedz Blade środa, 11 października 2017 15:14 Umieszczone przez: Blade

  pieszy: święte słowa. Niech sobie samochody najpierw kupią, bo te co mają to badań technicznych nie powinny przejść. Sprawdzają stan techniczny a sami jeżdżą złomem.

 • Odpowiedz mała czarna środa, 11 października 2017 16:10 Umieszczone przez: mała czarna

  To że muszą stać przy przejściach dla pieszych to fakt jest wyraz bezradności, bo zarówno kierowcy jak i piesi nie patrzą co sie dzieje na około tylko uważają sie za święte krowy. Każdy ma rozum, tylko nie każdy go używa i po to są takie akcje.
  A wy jak zwykle, odpowiedzialność za wypadki na policję, a to że zmokliście to pewnie wina Jarosława Kreta, bo informuje, że ma padać.
  Żalośni jesteście.

 • Odpowiedz baczny krytyk policji środa, 11 października 2017 16:46 Umieszczone przez: baczny krytyk policji

  idiotyczna akcja, na dodatek bezprawna, oto bowiem używanie sygnalizacji przeznaczonych dla pojazdów uprzywilejowanych ma ściśle określony cel: nakaz zatrzymania lub zjechania z drogi w celu umożliwienia przejazdu takowemu, przepisy nie upoważniają do ich używania jako sygnałów ostrzegawczych, czy straszących ludzi bo do tego służy światło pomarańczowe(może też czerwone), były już kiedyś ustawiane makiety radiowozów i manekiny udające policjantów, teraz szefostwo zmusza żywych funkcjonariuszy do odgrywania przysłowiowych strachów na wróble w aureoli niebieskiej błyskoteki

 • Odpowiedz polcjant z daszkiem do tyłu środa, 11 października 2017 17:40 Umieszczone przez: polcjant z daszkiem do tyłu

  każdy policjant, o oficerze zajmującym kierownicze stanowisko nawet nie wspomnę, powinien wiedzieć, że najbardziej skutecznym czynnikiem odstraszającym jest poczucie o nieuchronności kary, zatem gdyby ci policjanci eksponujący swoje wdzięki w niebieskim błysku, w tym czasie złapali i ukarali kilku kierowców wyprzedzających na przejściach, bądź nieudzielający pieszym pierwszeństwa (dość powszechne jest niezatrzymywanie się przed sygnalizatorem przy zielonej strzałce) pożytek prewencyjny byłby realny, a nie jedynie propagandowy i deprecjonujący znaczenie świateł pojazdu uprzywilejowanego

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu