środa, 11 października 2017 18:01

PSL zatrzyma czas? Projekt ludowców poparty jednogłośnie

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
PSL zatrzyma czas? Projekt ludowców poparty jednogłośnie fot. PSL
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych poparła dziś jednogłośnie projekt ustawy autorstwa PSL, który zakłada brak zmiany czasu na letni i zimowy. Czas letni miałby obowiązywać cały rok, od 1 października 2018 r. - To szkodzi ludziom i zwierzętom- tłumaczy Stefan Krajewski, szef ludowców w województwie podlaskim.

planeta asow

Poparcie projektu ludowców to nie finał prac, bo było to pierwsze czytanie.

- Nie mogę powstrzymać radości, bo to jest jeden z niewielu projektów, który cieszy się takim poparciem społecznym i posłów - powiedział Kosiniak-Kamysz, lider Stronnictwa.

PSL chce jak najszybciej przeprowadzić przez parlament ustawę, której głównym celem jest zakończenie zmian czasu.

Stefan Krajewski jest zdania, że skończenie ze zmianami czasu korzystnie wpłynie zarówno ludzi jak i na zwierzęta.

- Zmiana czasu prowadzi do dużego zamieszania, wielu problemów zdrowotnych. Rozdrażnienie, nerwowość. Inna rzecz to przecież zmiany w komunikacji, problem dla ludzi, którzy pracują w systemie dwuzmianowym. Jest to wszystko niepotrzebne. Ma to też negatywny wpływ na zwierzęta hodowlane. Zmienia się godzina udoju, zmienia się czas karmienia. Teraz wszystkie te czynności są przeprowadzane bardzo skrupulatnie. Nie ma żadnych merytorycznych argumentów za pozostaniem przy zmianach czasu - mówił Krajewski.

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku na stałe na czas zimowy przeszła Rosja.

W Polsce zmiana czasu z obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku. Jej wprowadzenie czterdzieści lat temu było związane z oczekiwanymi przez ówczesne władze oszczędnościami na energii i świetle.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu