czwartek, 12 października 2017 07:08

Rusza kolejny nabór do Obrony Terytorialnej

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Rusza kolejny nabór do Obrony Terytorialnej fot. www.mylomza.pl
W najbliższy weekend rusza czwarta tura naboru ochotników do Terytorialnej Służby Wojskowej w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Wcielenie ochotników na szkolenie podstawowe w Łomży odbędzie się 13 października w koszarach przy Al. Legionów 133. Zwieńczeniem szkolenia będą przysięgi wojskowe, które odbędą się w Siedlcach, Grajewie, Augustowie i Supraślu.

planeta asow

Ochotnicy bez przeszkolenia wojskowego rozpoczną 16-dniowe szkolenie m.in. od spraw ewidencyjnych, badania lekarskiego i testu sprawności fizycznej. Następnie zostaną umundurowani i wyekwipowaniu w podstawowe wyposażenie żołnierza.

Każdy dzień szkolenia będzie wypełniony zajęciami od momentu pobudki do capstrzyku. Terytorialsi przejdą intensywne szkolenie podstawowe, którego główny nacisk położony jest na taktykę i strzelanie. Do tego dojdą także treningi z udzielania pierwszej pomocy, musztry i terenoznawstwa.

Końcowym etapem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa. W tej turze naboru zaplanowane są cztery uroczystości: w sobotę 28 października na Stadionie Miejskim w Siedlcach (godz. 9:00) i w Grajewie przy Urzędzie Miejskim (godz. 14:00) oraz w niedzielę 29 października na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie (godz. 9:00) oraz na Bulwarach w Supraślu (godz. 14:00).

Ostatnie w tym roku szkolenie podstawowe w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej będzie realizowane w dniach 2-17 grudnia. Wszyscy chętni już teraz mogą zgłaszać się do najbliższych Wojskowych Komend Uzupełnień.

W górę