czwartek, 12 października 2017 07:58

Poprawa pogody dopiero w niedzielę?

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Jak wynika z prognoz meteorologicznych, na poprawę pogody musimy poczekać do najbliższej niedzieli. Dopiero tego dnia pojawi się więcej słońca, które podniesie też temperaturę powietrza i będziemy mogli cieszyć się tradycyjną "złotą, polską jesienią". Do tego czasu utrzymają się niewielkie opady i całkowite zachmurzenie.

planeta asow

Według prognozy opracowanej przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku, dzisiaj w ciągu dnia czeka nas zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Wieczorem na północy województwa możliwe nawet słabe burze. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 14°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, po południu i wieczorem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy utrzyma się zachmurzenie duże choć z większymi przejaśnieniami. Nadal będą przelotne opady deszczu. Możliwe też są słabe burze. Temperatura minimalna wyniesie od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni.

W piątek nadal będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr początkowo dość silny, od 30 km/h do 35 km/h, później umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Początkowo porywy wiatru do 70 km/h, później do 60 km/h.

Sobota i niedziela do południa zapowiadają się podobnie jak piątek. Za to niedzielne popołudnie przyniesie zmianę na lepsze. Około godz. 14.00 zacznie się pojawiać coraz więcej słońca, a temperatura wzrośnie nawet do 19°C. Około 17.00 chmury ustąpią i wypogodzi się już całkowicie. Według prognozy długoterminowej taki stan ma się utrzymać aż do przyszłego czwartku, 19 października.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu