gosciniec-lomzynski
czwartek, 12 października 2017 11:12

Zagłosuj na swoją bibliotekę i pomóż jej zdobyć nowe książki

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jedna biblioteka z Łomży i trzy z powiatu łomżyńskiego biorą udział w akcji "Przerwa na wspólne czytanie" zorganizowanej przez producenta Kinder Mlecznej Kanapki firmę Ferrero. Do rozdania jest 50 tys. książek dla dzieci, które trafią do bibliotek oraz do rodziców i ich dzieci, uczestniczących w głosowaniu.
brico lomza

O tym, które biblioteki zostaną obdarowane książkami zadecydują głosy oddane w głosowaniu internetowym. Placówki, które dostaną największą liczbę głosów otrzymają pakiety książek. 20 najlepszych dostanie zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania, a 100 kolejnych – zestawy 50 książek. W sumie 10 tys. sztuk. Książki otrzymają również rodzice z dziećmi - aż 40 tys. egzemplarzy trafi do głosujących. Łącznie zatem rozdanych zostanie w ramach akcji 50 tys. książek.

Na liście bibliotek zgłoszonych do udziału w akcji znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, a także trzy biblioteki z gmin powiatu łomżyńskiego: Biblioteka Publiczna Gminy Śniadowo, Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu oraz Biblioteka Publiczna Gminy Piątnica. Wciąż jednak można jeszcze zgłaszać kolejne placówki. Termin upływa 14 października 2017 roku. Co ważne, bibliotekę może zgłosić każdy, nie trzeba być jej pracownikiem. Głosować natomiast można codziennie (jeden głos na dzień) na stronie internetowej akcji, gdzie wcześniej należy się zarejestrować. Głosowanie trwać będzie do 31 października, a oficjalne wyniki ogłoszone zostaną 7 listopada.

Obecnie w akcji uczestniczą 942 biblioteki z całej Polski. Na prowadzeniu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Rakowie, a najwięcej głosów spośród bibliotek z naszego terenu zebrała jak dotąd Biblioteka Publiczna Gminy Śniadowo - 545, co daje jej na tę chwilę 3. miejsce wśród zgłoszonych placówek z województwa podlaskiego, a 106. pozycję w kraju. Gdyby więc głosowanie kończyło się teraz, jako jedyna z czterech wymienionych w artykule otrzymałaby pakiet 50 książek do wspólnego czytania.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu