piątek, 13 października 2017 09:02

Ponad 3 tys. zgłoszeń na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Ponad 3 tys. zgłoszeń na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa fot. KMP Łomża
3167 zgłoszeń otrzymali łomżyńscy policjanci od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu łomżyńskiego. Ponad 67% z nich zostało potwierdzonych. Do tej pory status potwierdzone - wyeliminowane uzyskały już 73 takie punkty. Oto krótkie podsumowanie funkcjonowania nowego narzędzia Policji.

planeta asow

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Jest platformą wymiany informacji, przy pomocy której obywatel, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach.

Przeglądając Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy sprawdzić, co się dzieje wokół naszego miejsca zamieszkania, czy w okolicy, gdzie do szkoły chodzą nasze dzieci. Celem powstania aplikacji było ułatwienie kontaktu obywateli z policjantami – również anonimowo. Obecnie narzędzie to oferuje m.in. możliwość dodania zdjęcia, filmu czy opisu tekstowego (do 500 znaków) do zgłaszanego zagrożenia. Wydano także wersję aplikacji na urządzenia mobilne.

Policjanci weryfikują otrzymywane poprzez Mapę sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okazują się prawdziwe, podejmują odpowiednie działania, aby realnie pomóc w rozwiązaniu problemu. Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa czy zła organizacja ruchu drogowego.

Do tej pory na terenie powiatu łomżyńskiego zgłoszono 3167 zagrożeń. Dotyczą one między innymi miejsc zagrożonych przekraczaniem dozwolonej prędkości – 1061, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 1037 czy też nieprawidłowego parkowania pojazdów – 394. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Posterunków Policji w Piątnicy, Jedwabnem, Nowogrodzie i Śniadowie, współpracując także z wieloma instytucjami i podmiotami pozapolicyjnymi podejmują działania zmierzajace do eliminacji zagrożeń. Do chwili obecnej status potwierdzone - wyeliminowane uzyskało już 73 punkty wskazane przez obywateli. Najwięcej, bo aż 44 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, a 11 - nieprawidłowego parkowania. Dużą rolę w całym procesie odgrywają policjanci pierwszego kontaktu - dzielnicowi. To oni w rozmowach z mieszkańcami weryfikują naniesione ma KMZB zagrożenia, a potem podejmują działania, których celem jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa obywateli. W miejscach, gdzie regularnie pojawiają się funkcjonariusze występowanie zjawisk niepożądanych wskazywanych przez mieszkańców ustaje bądź zostaje znacząco ograniczone.

Uwaga! Przy korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy pamiętać, że w przypadku pilnych spraw takich jak zagrożenia życia lub zdrowia należy zawsze dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.

4 komentarzy

 • Odpowiedz prezesa_zarządu piątek, 13 października 2017 18:47 Umieszczone przez: prezesa_zarządu

  Bardzo dobrze. Tałatajstwo jeździe jak chce i parkuje gdzie chce.

 • Odpowiedz === piątek, 13 października 2017 20:21 Umieszczone przez: ===

  HAHAHA udez w stol nozyce sie odezwa prezesie

 • Odpowiedz Zuza sobota, 14 października 2017 09:45 Umieszczone przez: Zuza

  Wcale nie dziwi mnie ilosc zgloszen skoro nasz sasiad psychopata caly dzien siedzi przy oknie i dyszy do sluchawki, by zgłosić kazdego kto zaparkowal pod blokiem. Ale tak to jest jak ktos nie ma wlasnego zycia to próbuję żyć zyciem innych :)

 • Odpowiedz prezesa_zarządu sobota, 14 października 2017 13:30 Umieszczone przez: prezesa_zarządu

  Nie pie*dol Zuza. Pod blokiem bawią się małe dzieci, a co będzie jak taki parkujący byle gdzie przygłup nie spojrzy w lusterko albo nie zobaczy takiego dzieciaka? Po za tym w strefie zamieszkania parkuje się tylko w wyznaczonych miejscach - taki jest przepis!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu