vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
poniedziałek, 06 listopada 2017 08:13

Przesadził z prędkością i odpocznie od kierowania

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
21-latek kierujący audi zdecydowanie za bardzo rozpędził się z obszarze zabudowanym. Policyjny pomiar prędkości wykazał aż 133 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Za tak znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym młody kierowca otrzymał mandat, punkty karne i stracił na 3 miesiące prawo jazdy.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie pełnili wczoraj służbę w miejscach zagrożonych naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, w tym w miejscowości Borkowo. Według internautów w miejscu tym kierowcy jeżdżą z nadmierną prędkością. Mundurowi, dokonując pomiaru prędkości, około godz. 8.30 zatrzymali kierującego audi 21-letniego mieszkańca gminy Stawiski, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 133 km/h. Kierowca tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 83 km/h. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. 21-latek został również ukarany mandatem karnym oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Do dzisiaj na Krajowa Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie kolneńskim naniesionych zostało ponad 950 zagrożeń, z których blisko 69 % to zagrożenia potwierdzone, a 103 zostały już wyeliminowane.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

5 komentarzy

 • Odpowiedz -.- poniedziałek, 06 listopada 2017 09:11 Umieszczone przez: -.-

  Na trzy lata powinni mu zabrać prawko!

 • Odpowiedz .....:@ poniedziałek, 06 listopada 2017 10:22 Umieszczone przez: .....:@

  Co za Baran, a nie daj boże żeby gdzieś dziecko wyskoczyło, cymbale byś płakał na fikole przy klapie...prawko zabrać na 10 lat i niech przemysli swoje postępowanie..

 • Odpowiedz powerfulpk poniedziałek, 06 listopada 2017 17:01 Umieszczone przez: powerfulpk

  Oczywiście pomiaru dokonano w pełni legalnym urządzeniem, które ktoś legalnie zalegalizował.

  Wspominając wyrok nakazowy z 2014 roku Sądu Okręgowego, wszelcy policjanci korzystający z Ultralyte czy też Iskra łamią prawo i powinni ponieść konsekwencje zatajania łamania prawa przez osoby homologujące te urządzenia :D

  Bo niby skąd teraz wiadomo czy to nie ptak albo jaki zwierz był w zasięgu lasera, którego wiązka w mierzonej odległości mogła mieć 2 metry szerokości?
  Na jakiej podstawie pan policjant ze zdjęcia udowodni, że nakierował laserem na pojazd, gdy luneta nie zgadza się wysokościowo z wiązką lasera?
  Przecież jego urządzenie nie spełniało wymogów i zapisów prawnych tj. nie uwieczniło pojazdu mierzonego?

  Zacznijcie policmajstry od siebie, bo mierzenie tymi waszymi zabawkami ma się tak jak najazdy waszym pasatem nie wyposażonym w videoradar ... a videorejestrator biorący prędkość pojazdu mierzonego z waszego policyjnego impulsatora ....
  To ja mam do was pytanie... MACIE codzienne raporty ciśnień w kołach? zużycia bieżnika? i dokumenty rozmiaru opon? NIE?
  To wypad bo was znowu widłami przetrącą :D

  NoOfenZ

 • Odpowiedz powerfool wtorek, 07 listopada 2017 08:26 Umieszczone przez: powerfool

  Nie cwaniakuj. Bo gdyby jechał 60, to rozumiem. Można wtedy dyskutować, że tolerancja, że błąd pomiaru, że łyse opony i za mało powietrza. Ale jak leci przez wieś 130, to nawet dziecko jest w stanie ocenić, że za szybko!

 • Odpowiedz powerfool wtorek, 07 listopada 2017 08:28 Umieszczone przez: powerfool

  Poza tym ten kierowca z bombowca dobrze widział ile jedzie i dlatego nie dyskutował!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu