vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
wtorek, 07 listopada 2017 07:57

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Mężczyzna uniemożliwił kontynuowanie jazdy nietrzeźwemu kierowcy. 42-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny kolneńskiej komendy, w minioną sobotę około godziny 18.00, otrzymał zgłoszenie o, prawdopodobnie, nietrzeźwym kierowcy passata na drodze krajowej 63 relacji Kolno - Wincenta. Według zgłaszającego, w rowie leżał samochód, w którym siedział mężczyzna, od którego czuć alkohol. Zgłaszający zabrał mu kluczyki. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Policjanci zastali tam zgłaszającego, który stwierdził, że z passata wysiadł mężczyzna i gdzieś poszedł. Po chwili podszedł do policjantów 42-letni właściciel samochodu. Zgłaszający rozpoznał, że to kierowca passata, którego wcześniej widział w aucie. Stan mężczyzny wyraźnie wskazywał na spożycie alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że to nie on jechał. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

2 komentarzy

  • Odpowiedz real wtorek, 07 listopada 2017 09:01 Umieszczone przez: real

    Wszystko to jest godne poparcia, ale czy zabranie prawa jazdy oznacza faktyczne wykluczenie takiego durnia z ruchu drogowego? Obawiam się, że tak nie jest. Jakie jest prawdopodobieństwo, że skontrolują nas policjanci na drodze? Bardzo małe, chyba, że będziemy szaleć. Ludzie bez prawa jazdy jeżdżą więc dalej. Mieli konfiskować takim debilom samochody, ale nie przeszło.

  • Odpowiedz Konon wtorek, 07 listopada 2017 09:41 Umieszczone przez: Konon

    Wydoić z pieniędzy tego co zachlany prowadził pojazd

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu