wloskie-wieczory dom lomza
czwartek, 09 listopada 2017 14:34

Poseł Adam Andruszkiewicz przechodzi do koła poselskiego Wolni i Solidarni

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Poseł Adam Andruszkiewicz przechodzi do koła poselskiego Wolni i Solidarni fot. Parlamentarny.pl
Poseł Adam Andruszkiewicz, który wczoraj opuścił klub parlamentarny ruchu Kukiz '15, poinformował dziś o przystąpieniu do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Powiedział  o tym na konferencji prasowej w Sejmie, gdzie wystąpił wspólnie z Kornelem Morawieckim. Poseł z Grajewa dostał się do Sejmu z okręgu nr 24 obejmującego woj. podlaskie jako prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

brico lomza

Swoją decyzję o opuszczeniu klubu Kukiz'15 Andruszkiewicz ogłosił wczoraj na antenie TVP Info oraz na Facebooku.

Przyjaciele! Dziś po osobistej rozmowie z Pawłem Kukizem, podjąłem decyzję, iż opuszczę klub Kukiz'15. Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu moje słowa i działania nie są spójne z przekazem klubu, więc uznaliśmy, że tak po prostu będzie lepiej - napisał poseł.

Pytany, w jakich konkretnie kwestiach się nie zgadzał w liderem Kukiz'15, Andruszkiewicz stwierdził, że stara się bardzo bezkompromisowo walczyć z układami III RP, wytworzonymi przez Platformę i Nowoczesną. Na uwagę, że są to te same założenia, które reprezentuje Kukiz'15, Andruszkiewicz odparł, że bardzo ważne jest również to, żeby wspierać polski rząd w planowanych reformach.

- Wstępuję do koła Wolni i Solidarni. Chciałbym być bliżej Zjednoczonej Prawicy, aczkolwiek uważam, że jeszcze muszę troszeczkę nauczyć się pracy, zanim dołączę do obozu rządzącego. Uważam, że Wolni i Solidarni w przyszłości będą na pewno wspierać Zjednoczoną Prawicę i polski rząd. Po drugie nie ukrywam, że mam bardzo duży szacunek do postaci Kornela Morawieckiego, który jest legendą walki z komunizmem w Polsce i to również mi imponuje - powiedział na dzisiejszej konferencji Andruszkiewicz.

Adam Andruszkiewicz poinformował jednocześnie, że pozostaje prezesem stowarzyszenia Endecja.

- Wspólnie razem będziemy zmieniać Polskę. Zapraszam także do współpracy wszystkich parlamentarzystów w Sejmie, którym jest bliska idea wolności i solidarności – podkreślił.

2 komentarzy

  • Odpowiedz PISw czwartek, 09 listopada 2017 15:46 Umieszczone przez: PISw

    kwestia kilku dni, tygodni jak go PiS zagospodaruje

  • Odpowiedz czlowiek biegunka piątek, 10 listopada 2017 11:37 Umieszczone przez: czlowiek biegunka

    Już się zaczyna śpiewanie do szafy prezesa ...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu