wloskie-wieczory dom lomza
piątek, 10 listopada 2017 14:08

Niepodległościowe śpiewanie w Czerwonym Borze [FOTO]

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Niepodległościowe śpiewanie w Czerwonym Borze [FOTO] fot. ZK Czerwony Bór
Tradycyjne pieśni niepodległościowe i hiphopowe rymy patriotyczne „Mrozia" złożyły się na koncert z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez funkcjonariuszy z Czerwonego Boru dla grupy 40 osadzonych.

brico lomza

Piątkowy koncert w sali odpraw czerwonoborskiej jednostki przygotowano w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Więzienny zespół muzyczny przygotował tradycyjne pieśni patriotyczne: Legiony, Przybyli ułani pod okienko, Piechota czy Serce w plecaku zagrane w nieco innym, gitarowym aranżu.

Zupełnie inny gatunek muzyczny zaprezentował gość i gwiazda koncertu- „Mrozio" czyli Jakub Mróz. Zaśpiewane w stylistyce hip hopu utwory były hołdem złożonym wszystkim, którzy oddali swoje życie w niepodległościowych zrywach. Jego teksty pełne były treści przypominających o tym, że wolność to dar, który otrzymaliśmy od często bezimiennych bohaterów, którzy porzucili rodziny, dom by o nią walczyć.

Tekst i zdjęcia: por. Dariusz Śmiechowski.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu