wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 13 listopada 2017 09:23

Festiwal Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Orkiestr Dętych [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzięki dotacji pozyskanej z Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego na realizację programu NIEPODLEGŁA 2017 można było po raz pierwszy zorganizować w gminie Łomża Festiwal Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Orkiestr Dętych z regionu podlaskiego Dni Niepodległej.

brico lomza

Wnioskodawcą do ministerstwa oraz głównym organizatorem wszystkich wydarzeń patriotycznych realizowanych podczas świętowania 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości była Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu. Festiwal Orkiestr Dętych był wydarzeniem zamykającym cały cykl i zorganizowany został w niedzielę 12 listopada w Szkole Podstawowej w Konarzycach.

Przed publicznością zgromadzoną w sali gimnastycznej wystąpiły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Czyżewa, Orkiestra dęta z Podgórza, Kolneńska Orkiestra OSP, Orkiestra dęta OSP Szumowo, Łomżyńska Orkiestra Dęta oraz laureaci konkursu recytatorskiego „Ojczyzna w poezji".

- Orkiestry przedstawiły dzisiaj swój dorobek, zaprezentowały się i uświetniły ten piękny dzień związany z Niepodległością - podkreśliła dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża Wiesława Kłosińska.

Spotkanie poprowadził Bogdan E. Szczepański – kompozytor i aranżer, związany z wieloma scenami teatralnymi, który ma na swoim koncie szereg realizacji teatralnych zarówno w kraju, jak i zagranicą.

1 komentarz

  • Odpowiedz FUN poniedziałek, 13 listopada 2017 12:25 Umieszczone przez: FUN

    Aj te olkiestry :)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu