vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
poniedziałek, 13 listopada 2017 06:46

Łomżyński akcent na II Biegu Niepodległości w Suwałkach [FOTO]

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Łomżyński akcent na II Biegu Niepodległości w Suwałkach [FOTO] fot. KWP Białystok
Prawie 500 osób uczestniczyło w II Biegu Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, zorganizowanym w miniony piątek w Suwałkach. W biegowych zawodach upamiętniających 99 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, obecni byli także reprezentanci z Łomży.

II Bieg Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego rozpoczął się o godzinie 14:00 w rejonie zalewu Arkadia w Suwałkach. Zanim jego uczestnicy stanęli na mecie, odśpiewany został Hymn Polski. W zawodach udział wzięli reprezentanci służb mundurowych oraz młodzież podlaskich szkół ponadgimnazjalnych. Większość uczestników biegu miała do pokonania dystans około 2500 m z przeszkodami, zarówno tymi naturalnymi, jak również stworzonymi na potrzeby biegu, tj. palisadami bądź belami słomy.

Najlepszych, w poszczególnych kategoriach biegowych, nagrodził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, a także dyplomy.

W imprezie biegowej wzięli udział także reprezentanci z Łomży. 3 miejsce w kategorii dystansu na około 2600m zdobył - Łukasz Ziemczyk, ZS Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Ponadto w biegach uczestniczyły także Dąbrowska Kamila i Skrodzka Anna. Opiekunem i trenerem zawodników jest Paweł Grygo.

Trochę do zwycięstwa zabrakło z kolei startującemu w kategorii „służb mundurowych", na tym samym dystansie, st. sierż. Krzysztofowi Surawskiemu - dzielnicowemu z łomżyńskiej komendy. Spośród 135 startujących w tym biegu przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, Wojska, Leśników, Służby Więziennej oraz Krajowej Administracji Skarbowej, zajął on 50 pozycję.

Każdy uczestnik, za udział w zawodach oraz zaangażowanie dla szczytnych idei – otrzymał pamiątkowy medal. Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku, gdzie czekał na nich ciepły posiłek.

(na podstawie: KWP Białystok)

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu