wtorek, 14 listopada 2017 13:37

Nietrzeźwi kierowcy na łomżyńskich drogach

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Pięciu pijanych kierowców w tym dwóch bez uprawnień zatrzymali w miniony weekend łomżyńscy policjanci. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący volkswagenem, który prowadził auto mając ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie oraz miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

brico lomza

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się jadący volkswagenem mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili też, że zatrzymany do kontroli mężczyzna kierował autem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze przerwali dalszą podróż także mężczyźnie siedzącemu za kierownicą skody, który miała prawie 1,8 promila. Na drogę wyjechali także kierowcy hondy i audi, u których badania alkomatem wykazały w ich organizmach odpowiednio 1,6 i 0,6 promila alkoholu. Dodatkowo skontrolowany przez mundurowych kierujący hondą „zapomniał", że nie ma prawa jazdy. Łomżyńscy policjanci zatrzymali też kierującego hondą, który wydmuchał ponad 0,50 promila.

Nieodpowiedzialnym kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Teraz ich postępowaniem zajmie się sąd.

W górę