wloskie-wieczory dom lomza
piątek, 01 grudnia 2017 11:09

Strażacy zapewnili zasilanie aparatury medycznej

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
72-letnia mieszkanka Wygody, która musi stale korzystać z koncetratora tlenu, została tego pozbawiona w wyniku utraty zasilania w sieci energetycznej, spowodowanego wczorajszą śnieżycą. Kobiecie pomogli łomżyńscy strażacy, którzy zapewnili zasilanie z agregatu prądotwórczego.

brico lomza

Jak relacjonuje bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta KM PSP w Łomży, strażacy wzywani byli wczoraj do Wygody w takiej samej sprawie dwukrotnie. Za pierwszym razem informacja dotarła do stanowiska kierowania o godz. 17.19. Strażacy dotarli na miejsce i uruchomili agregat prądotwórczy i zapewnili zasilanie w energię elektryczną do czasu przywrócenia zasilania w sieci.

- Po przywróceniu zasilania sieciowego zakończyliśmy działania, natomiast odebraliśmy kolejne zgłoszenie do tego samego miejsca o godz. 22.23 - relacjonuje bryg. Wilczyński.

Za drugim razem okazało się, że prognozy odnośnie przywrócenia zasilania mówią o takiej możliwości dopiero następnego dnia. W tej sytuacji strażacy uruchomili agregat prądotwórczy i zapewnili zasilanie w prąd aż do czasu przyjazdu pogotowia, które około godz. 1.30 zabrało pacjentkę do szpitala, a strażacy zakończyli działania w tym miejscu.

Jak dodaje Grzegorz Wilczyński, z 41 interwencji strażaków zdecydowana większość dotyczyła połamanych przez śnieg gałęzi lub przewróconych drzew. Straż wzywana była także do zerwanej linii energetycznej na ul. Wesołej w Łomży oraz do kilku kolizji drogowych, z których najpoważniejsza była w Cydzynie, gdzie autobus przewożący dzieci wypadł z drogi. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu poważniej nie ucierpiał.

2 komentarzy

  • Odpowiedz szybko piątek, 01 grudnia 2017 16:51 Umieszczone przez: szybko

    W końcu za coś biorą pensję.

  • Odpowiedz uszy wiedna jak rycza sobota, 02 grudnia 2017 13:47 Umieszczone przez: uszy wiedna jak rycza

    Tja tylko ryczec na krzyzowkach potrafia az uszy puchna , widac ze maja zabawe z tymi syrenami

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu