wloskie-wieczory dom lomza
wtorek, 05 grudnia 2017 16:39

Warsztaty cukrzycowe w Nowogrodzie

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Warsztaty cukrzycowe w Nowogrodzie fot. Gmina Nowogród
Ponad czterdzieści osób z gminy Nowogród uczestniczyło w spotkaniu edukacyjno-warsztatowym pn. „Produkty rolne z Podlaskiego w walce z cukrzycą" realizowanym przez Sekretariat Regionalny KSOW. 

brico lomza

Wykłady na temat profilaktyki cukrzycy prowadziła Anna Borysiuk, doradca dietetyczny. W czasie prelekcji można było dowiedzieć się m.in. jak zapobiegać cukrzycy, a także o tym jak ważne są warzywa i owoce w diecie cukrzycowej.

Drugą część, praktyczną poprowadziła Anna Panasewicz, mistrz kulinarny. Wraz z uczestniczkami spotkania pokazała jak wykonać proste i szybkie posiłki dla diabetyków: kaszotto, krem z dyni, zestaw surówek i wyciskane soki z warzyw i owoców. W warsztatach uczestniczył Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego, który osobiście serwował krem z dyni.

Celem spotkania była „Edukacja mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie promocji zdrowego stylu życia oraz walka z wykluczeniem społecznym związanym z cukrzycą typu 2".

Gmina Nowogród

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu